C O U RANT; Ao. i8or. No. 20. ALKMAAR.SC HE GELYKHEID, VEYHEIDBROEDERSCHAP. Van Maandag den 18 Mey. fransche republiek. Pa r ys den 8 Mey. Onze Nieuwspapieren deelen de volgende berich ten mede, uic de Engelfche Dagbladen overgenomen, noopens den dood van wylen Paull, en wel uit hét Ministeriaal Dagblad the Times, volgens welks verhaal het plan was geweest om den Keizer af te zetten dac de Guaaf van Subowzeer geacht by wylen Keizerin Cathrinadaarna door Paul in ongenade weggezonden en vervolgens met dezelfde ligtzinnigheid wederom geroepen ,in den nagt van den 23 Maart in des Keizers vertrek trad laatende een genoegzaam aantal vertrouwde Soldaatenaandedeur; dathy den Monarch dringend onder het oog bragt den ftaatwaar in zyne woede en flechte ftaatkunde het Ryk hadden gebragtdat de misnoegdheidzo al gemeen en geweldig was, dat hy voor des Keizers heil niet kon inftaanzo hy weigerde de Kroon aan zyn Zoon afteftaanmet by voeging dat zulks al leen de Troon in zyne Familie kon doen bly venen dathy zich, doorliet tekenen van den afltand, een gerusten particulieren ftaat verzekerde. Datopdatoogenblik, naar men verneemtde Vorst, woedende van gram- fchap, den Graaf Subow by den kraag greep, en in de daar uit volgende worfteling, ter aarde wierdgefmeeten dat de Gardes die aan de deur fton- dcnop dat gerugt de kamer kwamen in Huiven den ongelukkigen Monarch met de fnaphaankolven op het hoofd floegen, en hem weldra met zyn ei gen fjerp verworgden, dac men dit treurig voorval terftond aan de Keizerin bekend maakte, aan welke men zeidc, geen ander voorneemen gehad te hebben, dan om den Keizer te verpligten tot het tekenen der Afte van af- ftand en zynen dood alleenlyk aan zyne geweldigheid moet toegefchree- ven worden; dat einde'iykdes morgens ten twee uuren de Keizerin Wed: aan haaren Zoon, den Keizer Alexanderden eed van getrouwheid afleid de. Men geeft nog andere zoortgclyke berigten op, doch het vooren- ftaande word door the Times als waarachtig gelooft. G R O O T - B R I T T A N J E. Londen den 5 Mey. Er is nog niets officieels van onze Bevelhebbers in Egypten aangekomen, laaterdanvan 16 Maart; en het Dagblad the Mor ning Chronicle, beweerd datdeBataillevan 21 Maartin't minftegeenealgc- meene Veldflag isgeweest; dac de Franfche Generaal Menou flegts in per. foon metaooo man Ruitery was komen toefchietenen buiten dien niets had dan 't Guarnifoen van Alexandriën, alles met eenige andere verfterkingen maar 8000 man maakende; dat derhal ven er nog een aanzienlyk deel des Fraqfchen Legers overig is, onder de Generaals Reinier, Lanus, Raponen HET ZEVENDE JAAR DER BATAAFSCHE VRYHEID.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 1