C O U RAN T; ALKMAARSCHE GELYKHEIDVRYHEIDBROEDERSCHAP. Ao. 1801. No. 23. Van Maandag den 8 Juny. DUITSCHLAND. Fr ancfo RTdenaóMey. Volgens Brieven van de Rusfifche Grenzen heeft de Keizer van Rusland aan den Hertog van Wurtemberggefchree- ven, dat hy zich niet alleen voor hem, maar ook voor de (chadeloosRelling der Duitfche Vo'-ften over het geheel op de beste wys interesleeren en zy- nen nieuwen Ambasfadeur in Parys in deezen opzigtede bepaaldfte be velen geeven zou Het is dus te voorzien datde zaak der fchadeloosftel- ling niet zeer fpoedig zal afgedaan zynen in de onzekerheid der tegen «voor- dige omftandighedénzyn alle oogen gevestigd op het Hof van Petersburg, fchynende de^Keizer Alexander de beflisfing te zullen moeten geeven aan den loop der zaaken van Europawelke te hoopen isdat in dier voege plaats grype, dat alle tegenflrydige belangen daardoor vereffend mogen worden, ïntusfchen is 'er weder eene gebeureniswelke veel opzicns baardonder de Gezanten ter Ryks- Vergaderingdaarin beltaande, dat de Baron van Rechberg, door zynen Meester de Keurvorst van Paltz-Beyeren, met eene buitengewoone zending naar Petersburg gelastby deszelfs heenreize der- waards aan zynen Schoon-Vaderde Baron van Gortz, Gezant van Keur- Brandenburg, het uitbrengen derPaltz-Beijerfche Stemmen inhetColle- gie der Keur-en Ryks-Vorften, heeft opgedragen, welke vervanging van een Catholyk Gezant, door een Protestants Gezanthoe zeer by de Ryks- Vergadering aangenomen.fterk door Gezanten van den eerstgemelden Gods dienst word gelaakt, en hen eene levendige bekommering, voorde belan den hunner zaak heeft ingeboezemd daar zulks tevens een nieuw bewys opleverd van de innige veruandhoudingwelke tuslchen de Hoven van Ber- lyn en Munchen plaats heeft. Een dier Gezantende Heer van Fahnen- berg heeft gemeend deeze gebeurenis niet ongemerkt te kunnen laaten voorbygaan maar in eenen rondgaanden brief aan de Catholjke Gezanten te moéten betuigen zyne verwondering over deeze gebeurenis, enzyne bekommeringen over hettoekomendehy recommandeerd zynen Amptge» nooten deze zaak in de ernftigfte overweeging te necmen en verzoekt hen, om hem hunne gevoelens mede te deelen, nopens de Rappenby den Keur vorst van Paltz- Beijeren te doen om van hem de verandering te ver werven der nieuwigheid over welke men zich beklaagt, als buiten gebruik en niec QYereente brengen met de Grondfteliingeader Cafholyke Vorlten". HET ZEVENDE JAAR DER BATAAFSCHE VRVHEID.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 1