C O U R A N Ti alkmaarsche G E LYKHE1D V R THE ID t BROEDERSCHAP. Ao. 1801. ^s0- 3«. Van Maandag den 21 September. R U S L AND. Het vertrek van den Franfchen Gezant Duroc is eindelyknaby. Den 25 Augusty is hetzel re in de Hof-Courant aangekondigd, volgens het gebruik't welk hier te lande plaats heeft. In hoe verre die Burger de bedoeling zyrier gewigtige zending heeft kunnen vervullenis een diep ge heim. Zo veel weet meiuintusfchen dat ons Hof den nieuwen Koning van Etrurien, deor Frankryk gemaaktniet wil erkennen, maar integendeel eenen afgezant aan den Groot - Hertog van Toscaanen gezonden heeft. duitschland. De Engelfche Gezant Lord Minto heeftden 2 September, by hunne Kei- zerlyke Majesteitenen de Koningiune "an Napels, die nu wederom zig in Weenen bevinden, zyne afcheids -audiëntie gehad. Twee dagen vroeger heeft 's Keizers BroederAarts-Hertog Antonyzich de kruin doen Beheren dat is, zig tot den Geestelyken Staat gefchikt, waaruit men befluit, dat het oogmerk is, om hem tot Vorst Bisfchop van Munster, en misfehienook tot Keurvorst en Aarts - Bistchop van Keulen te doen verkiezen beide welke Stiften de Capittels ook werkelyk toebereidfelen fchynen temaaken om daadelyk tot eene verkiezing over te gaan zonder zich aan de verklaaringen van Frankryk en Pruisfen te bekreunen- Ën desniettemin blyfe men verzeke ren, dat er de beste verftandiiouding tusfehen hetWeener Hofen de beide Mogendheden (land grypt. De verwagte Franfche Ambasfadeur by het Keizerlyk Hof was den 2 September te Weenen nog niet aangekomenmaar wordt dagelyks verwagt; zyndeintusfehen eene Proclamatie aan de in woo- ners deezer Reiidentie ter persfewaarby dezelven vermaand wordenzich by de aankomst van een Fransch Ambasfadeur (lil te gedragenhem, nogzyn gevolg, in het minst niette verontrusten en ook geene bewegingen te ma ken wanneer het wapen der Republyk voor deszelfs hótel mogt worden ge plaatst. Den 2gfl:en Augustus was een ongelukkige dag voor de Srad hraultadt, in Zuid-Pruisfen. Des namiddags ten 4 uur oneftond in het huis van eenen Kabinetwerker door onvoorzigtig verniskooken een branddie zig zo vrees- lyk van alle zyden verfpreidde, dat ten 8 uur des avonds reeds het fchoonfte gedeelte der Neufladt, de Luterfche Kerk, de JoodlcheSynagoge, 252 Burgerhuizen, 2 Molens, en een menigteagtergebouwen inaslchegelegd waren. De ellende der arme ongelukkigen is, volgens alle berigten van daar, onbefchryflyk. Slegts weinige lieden hebben iets van hunne goede- HET Z E V E N D E JAAR DER BATAAFSCHE VRVHEI D»

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 1