C O U R A N Ti A L IC M A A R S C H E G E LTKHEIDVETHEID, BROEDERSCHAP. Ao. 1801. Mo- 39- Van Maandag den 28 September. D U I T S C H L A N D. Munchen 10 September. In de maand September des afgeloopcn Jaars deed onze Keurvorst bekend maken, dat Perfooncn en Huisgezinnen, die den Roomfch Catholyken Godsdienst niet waren toegedaan zich in het vervolg vry en veilig in Beijefen konden nederzetten en alle de voorrechten der tegenwoordige inwoners zouden genieten. Deze (chikking is nu door een nieuw Religions-Edict in dato 26 Augustus bekragtigdwordende daar- by de Roomsch - Catholyken aangemaand, om, met ter zyde (tellingvan eenige Godsdiensthaatalle Christenen die andere gevoelens dan de hunne zyn toegedaan en zich in de Keurvoritelyke Landen zullen nederzetten te behandelen met die liefdeen achting,welke iedere Godsdienst den mensch voorfchryft; terwyl aan de respective Overheden word gelast, omtotde heilzaame oogmerken des Keurvorften zo veel mogelyk mede te werken, en te zorgendat geen onroomfchedie zich met 'er woon naar Beijeren zal begeven, eenigen hinder of (toornis ontmoete temeer, daar by dit Edict geen de minlte krenking aan den thans heerfchenden Godsdienst wordt toe- 'gebragt. Deze maatregel is zeer na het genoegen der verilandige Inwoners van dit Land, en het fchynt, dat men daardoor eene menigte Protestan ten herwaards wil lokken dewyl 'er in Beijeren nog een groot aantal (Ireeken goeden Grond oubebouvvd liggen.— Gisteren is Lord Paget, die zich als Ambasfadeur naar Weenen begeeft, hier door gepasfeerd. Gemelde Mi nister heeft zich onder wegnaar men verneemttwee dagen te Parys opge houden, waar hy twee Conferentien met den Minister Talleyranden een langdurig onderhoud met Bonaparte, gehad heeft, by wicn hy door gezeg den Minister is ingeleid. Het fchynt dat Lord Paget voornamentlyk gelast was om aan het Fransch Gouvernement eenige mondlyke uitleggingen te ge ven omtrent het ontwerp van bevreedigingonlangs door het Engelsch Mi- nistery aan den burger Otto ter hand geffceld. Extract uit een brief van M u ns te r jden 14 September. Den 7 dezer des avonds kwam de Keizerlyke Commisfaris, Graaf van Westphalen, onder het losfen van het gefchut hier binnen hy overhandigde des anderen daags zyne Geloofsbrieven aan het Dom-Capittelverzeld van een grooten ftoet en in de uiterfle ftaatfie. Daags daar aan had dezelfde plegtige optogt plaats, terwyl des middags zyne koninglyke Hoogheid de Aarts -Hertog Antonius Victor als onze Souverain werd bekend gemaakt. HET ZEVENDE JAAR DER BATAAF SC HE VRYIIEID.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 1