riet volmaakt kunnende zyn echter in de handen van eerlyke, getrouwe en verlichte lieltuurderenhet zeker middel worden kan9n onder den Goddelvken zegenworden zal, om ons Gemeenebesc op. onwrikbaare gronden te vestigen en deszelfs geluk te voltooijen.Dit alles moet onzen blakenden yver aanvuurenom met nieuwen moed en ftandvastigheid aan het behoud des Vaderlands te arbeiden. Maar, Medeburgers! zullen wy hierin immer 11 agenaller pogingen moeten te famen gevoegdaller harten en handen moeten vereenigd worden. Vroede niet alleen van buiten, maar vooral ook Vreede van binnenmoet het algemeene doelwit zyn Alle denkbeeld van Triumph ecner zogenaamde Party over eene andere moet vernietigd'; alle haat, parryfchap en wraakzucht, moet welmeenend afge legd; eendragtbillykhcidmenschlievenheid, waare verlichting, moe ten aangekweekt; geene gevoelensmaar llegts wandaaden, moeten ge- ftraft; verdwaalde Medeburgers moeten door overreding te recht gebracht en door liefde gewonnen orde, noodzaaklykeondergefchiktheideerbied voor en gehoorzaamheid aan de wetten moeten gehandhaafd; metéén woord de aloude Bataaffche Deugd en goede Zeden moeten herboren worden. Ik houde my ten volle verzekerd Medeburgers! dat even deze uwer aller gevoelens en bedoelingen zyn en, Godzy geloofj datVolk, wiensbe- Tangen wy behartigen, heefc tot op ditoogenblik geeneredenen gegeven om te vermoeden dat wy ongelukkig genoeg zouden zyn, om met hetzelve in die gevoelens te verfchillen, de Hemel verhoede, dat dit edelmoedig Volk immer aan gevaarlyke verleiders aan verachtelyke wezens, die flegts in de voortduring van wanorde hun byzonder belang zoeken het oor leenen zoudeLaten wy dan onzen moeijelyken loopbaan blymoedig intreden; laat eensgezindheid vriendfehap en vertrouwenonzen arbei J bevorderen en veraangenamen, en mogten wy in het heuchelyk aanfehouwen van het Heil des Vaderlands, in de achting en liefde onzer Medeburgerenonze ftreelendftebeloning vinden! Doch, waren wy ongelukkig genoeg, om, zo als zulks het lot van zo veele groote en verdienstelyke Mannen geweest is, het tegendeel te moeten ondervinden; wierd immer ons hart miskend wierden onze bedoelingen kwaadaartiglyk uitgelegd, moesten zelfs onze beste pogingen zonder uitwerking blyven dan, myne waarde Amptgenoten dan nog "moge het ons nooit ontbreken aan de zekere belooning van eerlyke en getrouwe Volks-üeltuurderen die belooning, welke alleen doorgroote Zielen gevoeld wordt, en waarvan niets ter waereld ons berooven kan, de goedkeuring van ons eigen geweecen- HUWLYKS-PROCLAMATIE, gedaan binnen ALKMAAR, op Zondag den ziften October 1801. TWEEDE GEBOD. Jan Beyers Jongman gebooren te Velzen en woonende alhier en Grietje Offeringaj onge Dochtergebooren en wonende te Amfterdam. Tiet er VermarenWeduwnaar, geboren te Herwaarde, en Geesfi Daeve, Weduwe gebooren te Dinxterveen en beiden alhiei woonachtig. Lcuwerens HoogwaterJongman, en Anna van de KamerJonge Dochter beiden gebooren te Alkmaar, en aldaar woonachtig.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 3