In den na°t van den 21 November heefc men wederom in de Sond een 2.waaren ftorm gehad; doch niet zo verfchrikkelyk in deszelfs gevolgen als die van den 3 te vooren. De grootmoedige en belanglooze menfchenliefde toenmaals betoond door den Zeeman Lard Baggeis niet onbeloond geblee- ven. By een Koninglyk befluit van den 20 November is hem een zilverea Medaille van verdiensten, en een jaargeld van 30 Ryksdaalders toegelegd; terwyl de deelnemers zyner edele daad elk een praemievan 5 Deenfche Ducaten ontfangen hebben. Voorts heeft de Koning openlyk zyne hooge goedkeuring doen te kennen geven aan den koopman Staalhagen,dïe de edel moedige uiclooving van 100 Kyksdaalers deed om de pogingen cotreddiDg der ongelukkige Ichipbreukelingen aantemoedigen. TURKYEN en EGYPTE N. De herovering van Egyptcn door de kragtdaadige hulp onzer Engelfche bondgenooten en nog meer de verzekering dat deeze herovering niet ten hunnen eigenen maar ten onzen behoeve gefchied isheeft het aanzien dier Natie ten hoogden top doen ftyg'en en derzei - er vertegenwoordiger, de Ambasfadeur Lord Elgin geniet eene eer en onderfcheiding, welke nog nimmer eenig vreemdeling is tendeelegevallen. Degefchenken waarmede men hemzelven, zyne Gemalin, en de voornaamften van zyn gevolg over- laaden heefe, hóepragtig, en hoe vorftelyk ookzyn flegts geringe blyken der erkentenis van ons Gouvernement; het heefc meer dan diehet heefc afltand gedaan van het vooroordeel of de trotscheid der aloude gebruiken en Lord Elgin genoot den 6 October de ganschongewooneeere van by den Grooten Heer te lpyzigenvan wienhy tevens wederom een gefchenkont- fing van een pragtigen ryk met diamanten omzetten degen, behal ven eene menigte kostbaare ringen fnuifdoozen fabel- en hermelyn-pelfen voor den talryken Roet, die hem vergezelde. bataafsChe republiek. Alkmaar den 2 December. Geduurende deze maand zal, by het Departementaal Beltuur van Texel, als Prefidentfungeerende burger R, JI, Leliveld. By het Adminiltraticf Beduur dezer Stad is tot Keurmeester van het Schaapvee, in plaats van wylen Maarten Koster aangefteld de burger Jan de Moor, en tot Portier van de Vriesfche Poortde burger Jacob Doll. Tegens aanttaande Woensdag is by gem: Vergadering aan de orde van den dag, het verkiezen van een nieuwen Prefident, Vice-Prefidenten Com- misfic van Algemeen Welzynook zal dan de postals Koorn. en Zoutmee- terbegeven worden. Den Haag den 30 November, De burger Panneboeter, laatst be noemd als Lid der Commisfie tot het regelen der Provinciaale belangen van het Departement Holland, heeft, naar men verneemt, voor de.aan hem opgedragene Commisfie bedankt zyn.it m dtjszelfs plaats door het Staats bewind benoemd de burger N- van Foreest, geweczen Reprefentantwel ke in die qualiteit heden by bovengemelde Comnwfie heeft fesfie genomen. noemde Stad zelfs twee hulzen door de beweeging van den grond onverrot geworpen zyn. DENEMARKEN.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 2