C O U RAN T ALKMAARSCHE Ao. 1802. No. 12. Van Maandag den 2 2 Maart- NOORD - AMERIKA. Een treffend voorbeeld van behoudenis in gevaar, het zy men het aan de tuslchenkomst eener byzondere voorzienigheidhetzy aaneenezon derlinge maar natuurlyke famenloop van omftandigheden wille toefchry- ven, is het navolgend voorvalden aden January, niet verre van deScad New-York gebeurd. Een arbeidsmanaan het delven van een put beezig en reeds tot een diepte van tagtig voeten gevorderd zynde, zagzigplotslin'g, door de inftorting van een der wanden van de putonder meer dan dertig kruiwagens vol aarde en fteenen begravenwelken den grond der put, tot op een hoogte van 12 a 15 voeten vervulden. Door het zonderlingst toeval zag deze klomp, welke den arbeider zo al niet verpletteren, ten minsten bedelven moestzig boven de plaats alwaar hy zig bevondin haaren val op gehouden door de plank zelve, wier loslatinghaareinftorting veroorzaakt 'had, en welke zich dwars boven zyn hoofd vast hegtendehem niet alleen voor alle gevaarlyke kwetfuuren behoedde maar zelfs de nodige Iu<u liet om te kunnen adémhanlen, tot datzyne medearbeiders, na eenenonafge- brooken arbeid van dertien uurenhem levend uit deezen afgrond ten voor- fchyn bragten. Eloe aanmerkingwaardig deeze gebeurtenis ook zyn mo ge, is dezelve alleen een flaauwe herhaaling van een dergelykgevaar, in. hetwelk zich deeze handswerkman weinige jaaren te vooren bevonden bad, en uit 't welk hy e ven gelukkig,doch niet dan na eenen arbeid van vierentwin tig uurengered werd Het een en ander dezer voorvallen kan intusfehen ter leering ftrekkendat men nimmer al te ligtelyk de poogingen moet opae ven om perfoonen van onder ingeftorte puinhopen te reddenvermits men in beide deze voorbeelden de bemerking verflerkt zietwelke de ondervin ding reeds zo meenigwerf had aan de hand gegcevendat namelyk by ioorc- gelyke ongevallen, in weerwil der yslykheid van het gevaar, uit hunnen aart zeiven, meenigvuldige omftandigheden tot het behoud der flagtoffers Kunnen medewerken. P I E M O N T. In het laatst van February heeft men te Novara een voorbeeld van mislukten diefftal gezienhetwelk tevens een zeldzaam bewys van moed en tegenwoordigheid van geest by de vrouwelyke kunne is, en in de ont knoping eenige overeenkomst heeft men een zoortgelyk gevaldoor den bekenden Schryver Meisner befchreeven. Een inwooner der voorgemel de Stad, de Heer Fazi naar Turin reizende, ontmoette op zyncn weg een zyner vrienden, die zig naar Novara begaf. Na hem zynefpyt betuigt te hebben van juist uit die Stad afweezïg te moeten zynop het ooge'nblik dat

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 1