COUR A N T; ALKMAARSCHE Ao. 1802. No. 13. Van Maandag den 29 Maart. RUSLAND. Petersburg den 2 Maart. Dagelyks geeft de Keizeronzen Souve- rain bewyzen op van deszelfs zugt, om zo vee! mogeiyk alle voor heen drukkende belemmeringen van handeltakken wegteneemen zynde thans een Keizerlyk Bevelfchrift, in dato 21 February gepubliceerdwaar by alle Boekcenfuur vernietigd en degezamenlyke Drukkeryen vrygelteld worden.Zo de Monarch zich door alle deeze lofwaardige daaden by zy- nen Onderdaanen bemind maakt, doet de eenvoudige wyzc, op welke die Vorst zich benevens de verdere Keizerlyke Familie in het publiek vertoond denzelven geen minder eer aau. Byna dagelyks rydt de Monarchvan eenen enkelen Mede-Ryder en eeneenig Bedienden vergezeld, door de Stad, zo als ook zyn Broeder de Groot- Vorsc Conftantyn. Zoereen Kytuig word ge- bruikt is het eene eenvoudige Koets met vief PaardenRuslïsch Span "en maar eenen Bedienden, hetwelk ook met de Keizerin plaats heeften byna dagelyks ziet men den Keizeren zyne Familiein eene f]ode, en alcoos maar met een eenig Bedienden, zo dat zekergeen Vorst minder uiterlyke vertoo. ning maaktdan de Beheerfcher van het uitgertrekt Rusfisch Keizerrvk FRANS C HE REPUBLIEK. Par vs den 20 Maart. Offchoon heden alhier nog niets officieels aan gaande den Vreede gepubliceerd isfchynt alles te bly ven aankondigendat het oogenblik van de ontfangst dier aangenaame tyding naby is. Onder an dere byzonderheden, welke men veilig als de voortekenen derzelve befchou- wen mag, is de terugkomst van onderfcheidene perfoonen, te voren in de Bureaux van onzen Minister Jofeph Bonapartegeëmployeerddoch thans van Amiens te Parys wedergekeerduit hoofde da: er voor hen in de eerst "e- melde plaats geene beezigheden meer gevonden worden. Men verheugt zich thans dubbeld over den voorfpoedigen to<»t onzer fcheepsmagt naar de West-Indiendaarmen, bynagelyktydig methetbe- rigt van derzelver aankomst op St. Domingo, doormiddel der En°-elfche nieuwspapieren de tyding bekomen heeft van eenen nieuwen opflandder Negers op het Eiland Guadeloupewelke, niet zo gelukkiglyk ontdekt of gedempt alsdeeerlle, aan het Gouvernement, hetwelkzichop dat Eiland had opgeworpen, en aan alle de blanken, die hetzelve bewoondenhec leven gekost heeft. In hoe verre men aan dit berigthetwelk door een fchip van het Eiland Dominicaen dooreen brief, den 29-ften January uit St. Vin cent gedagteekendnaar Engeland overgebragt isgeloof mag hegten zal weldra blyken, uit de berigtendie thans eerstdaags regtftrèeks uit onze Colonienvervyagt worden.

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 1