c O U RAN T; alkmaarsche AO. 1805. No. 23. Van Maandag den 7 Juny. DUlTSCftLAND. Berlyn den elften Mey. Voorleden Zondag eindigde degrooce Re vue voor dit Jaar, waarby, waneer men ons Guarnifoen mede rekend meer dan zes en dertig duizend manbyeen warenen die drie dagen geduurd had Op den eerften dag der Revuë commandeerde de VeldmaarichalK Grave van Mollendorff en de Generaal van Kleïst de Infanterie in twee ren contres: Alle Manoeuvres werden tot genoegen zyner Majesteit met de grootfte naauwkeurigheid uitgevoerd. Geduurende de gemelde drie dagen eafZ M. de Koning op zyn Slot groot Diner, maar op den laatften dag Ball, cu «root Souper. "Alle Regimenten en Battaillonsdie hieruit hoofde der Revuë waren ingerukt, zyn reeds weder naar hunne ftandplaatfen terugge» keerd' BATAAFS CHE REPUBLIEK- Alkmaar den 3 Juny. Gister morgen ten Suuren kondigde het bulde rend gefchut, het wapperen der Vlaggen en het befpeeld wordend klokken fpel de plechtige Feestdag ter gelegenheid van den te Amiens geflotenen Vrede aan; ten half 10 wierd dit gevolgd door het luiden der klokken waarna het dankuur by de onderfcheidene Kerkgcnootfchappen een aanvang nam wordende by de Hervormden door een aanzienlyk Gezelfchapeeni- ee door hunnen Leeraar O. Porjeere ter dier gelegenheid vervaardigde Go zangendoor Orgelmuziek geaccompagneerdgezongen. Ten twaalf uuren liet zig het gefchut en klokkenfpel weder horenten een uur was het Grote Parade welkezoo door het groot aantal Officieren van het Guarnifoen als der Gewapende Burgermacht zeer luisterryk wasen waarop een zeer fchoon muziek gehoord wierd; 's namiddags ten 4 uuren wierd het gefchut voor de derdemaal gelost en het klokkenfpel befpeeld. Des Avonds was het locaal, door het Departementaal Beduur van Texel geoccupeerd wordende, het Bordès voor het Huis der Gemeente, het voor gem: Huis geplaatfte Beeld ter gedagtenis van den Vreede, de Waag - Tooren en de Burger-Sociëteit fraai geïllumineerdten half 11 uuren wierd op het Plein der W aag een prag- tig Vuurwerk, dooreenige Liefhebbers vervaardigt, in tegenwoordigheid van eene. verbaazende meenigte Aanfchouwersafjgeftoken^, waarna onder fcheidene Burgers, geduurende den gantfehen nagt zig met taffchieten van verfchillende Vuurwerken vermaakten.Hetfchooneweer, geuuurendc den gantfehen dag en nagt, bragt niet weinig toe tot vermeerdering van het algemeen genoegen, de cierlykheid der Illimunatiën en het wel gelukken der onderfcheidene Vuurwerkenzynde alles in de beste orde afgelopen.

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 1