C O U RANT; ALKMAARSCHE- Ao. 1802. No. 28. Van Maandag den 12 July. D U I T S C H L A N D. Berlyn den 2£>ftcn Juny. Eergister, des avonds ten 7 uuren viel in onze Stad en de omtrek een vréeslyke hagelbuiwaardoor veele Vensters verpletterd, en de Tuinvrugten zeer belchauigd wierden. Op het L)ak van den Nationalen Schouwburgdat met koper belegd isvielen Hagelfteeoen zo groot als Duiven-Eijerenen wel met zulk een geraas, dat de A&eurs moesten ophouden, dewyl men hun geen woord verdaan kon. GROOT-BRIT TANJE. De lugtreize van den burger Garnerin en zynen metgezelis by derzclver aanvang, voorde aanfchouwers misfchien eene der ichoonften doch, by derzelver einde, tevens voorde lugtreizigers zei ven eene der gevaarlykften geweestwelke nog immer gedaan zyn. Ofichoon het weder in denog- tend van den aSften Juny kalm genoeg fcheen om zonder gevaar het opfty- gentewaagen, begon de wind, gedurende het vullen van den lugtbolmet zulk eene hevigheid optefteeken en blies ten half vyf uur zo woedend uit het Zuidwesten dat de butler Garnerin zelf, wiens domheid en ervare- nis by deeze fo .art van proefneeming anders genoeg bekend isverklaartdat hy de reize niet zou voortgezet hebbenby aldienzy niet de eerftogeweest Ware, welke hy in Engeland had aangekondigd en zo nietbyna degeheele Hoofdftad faamgevloeid ware om dit ichouwfpcl te genieten, Hy oor deelde zich echter verpligt den Kaptein Sowdendie voorgenomen had hem te vergezellen, van het meer dan waarfchynlyk gevaar te onderrichten; dan deze bleef in zyn befluit volharden,fchoon hy zelf maar a! te wel hethag- gelyke der aanftaande reize inzag en, alvoorens te vertrekken byuiter- Iten wil zyne zaken regelde. Door zo veel ftandvastigheid over wonneu be willigde eindelyk de burger Garnerin om den moedigen Kaptein tot reisgezel medetenemen, na hem alvorens op zyn woord van eer dcbelofce afgevor- dert te hebben, dat hy geduurende den togt niet eisfchen zou weder naar beneden te daalen maar in de lugtbol te blyven, tot zo lange datGurnerm zelf raadzaam zoude oordeelen de aarde weder aan te doen. Ditgereedlyk door Kaptein Sowden ingewilligd zyndefteegen beiden ten vyf uur, on der het gejuich der aanfchouwers en hetwaaijen der Engelfche en Franfche Vlag, uit den tuin van Ranelach opwaarts. In het eerst rees de bol ftaatig en langzaam, doch bekwam weldra door het uitwerpen van ballast, een fneller vaart. Toen zy ongeveer 3000 voeten hoven Londen verheven Avarenverzogt Sowden aan Garnerin den lugtbol eenigen tyd op die hoog te te houdenten einde aan de bewooners der hoofdftad een volkoomen ge- zigt van hunnen overtogt te verfebaffen. Aldus dreeven zy Londen vaa het westen naar het oosten over, en toen zy op.eenigen afftaiurvan deeze

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 1