hoop te leur; op het geroep om hulp toegefchoten maar door het onge woon gezicht van den lugcbol verfcfyikc, weigerden zynietalleen allen hoe- gcnaamden byftand, maar dreigden zelfs op het fchuitjen te zullen fchieten. Middelerwyl brak door een nieuwen rukwind het touw van het anker, err het noodlottig werktuig werd wederom door de takken der bomen gefloept eo eindelyk tegen eenen zwaaren boom ham gedreven, waartegen Kapteia Sowden z'ig eene zwaare wondein het hoofdftoeg, de touwen braken het fchuitje wierd verbryzeldtot eindelyk de lugtboldoor de punten der tak ken gefcheurd. den grond zo naby kwam, dat de beide reizigers gele gen heid hadden, om gelyktydig op de aarde tefpringen, en hun voertuig aan zynlotovertelaaten. "Hetzelve vloog nog twee honderd l'chreeden verder» en floeg op een veld nederalwaar zy het inhaalden endoor zig op hetzel ve te werpen het eindelyk meester werden. In een naby gelegen huis von den zy ten laatften den zo benodigden byftand, en vernamen aldaar tevens datzy zig vier Engelfche mylen van Colchester en zestig van Ranelach, do plaats van hunnen opgang, "bevonden, een weg, dien zy in driequartier uurs, en dus met eene Inclheidbynaeen twaalfde groter dan die eens arends hadden afgelegd. Zy keerden vervolgens'met rytuig naar Londen terug, alwaar zy'den soften Juny des morgens ten drie uuren aankwamen, en elk een verhaal van hunne reis in het licht gaven, by hetwelk ieder wederzyds recht doet aan de kloekmoedigheiddoor zynen metgezel betoond, eri Garnerin inzonderheid de getrouwe ftandvastigheid van Sowden prystdie, by hun herhaald ftooten tegen den grond meer dan eenmaal in de gelegen heid om zich'alleen re redden, echter verkoos het lot van zynen geleider tot het laatfte öogenblik te deelen. Oflchoon oponderfcheiderc plaatfen van hun lichaam gekneusd en opgcreeten, hoopt men echter, dat geen der beide lugtreizigers van zyne wonden eenige gevaarlyke gevolgen ondervin den zal, BATAAFSCHE REPUBLIEK. DemHaAG den5den July. Eergisteravond, ten half twaalf uurenar riveerden alhier twee Lxpresfes van Vlaardingenmet den eerften Nieu wen Harihg, tot Prefenten voor de PrefiJenten van het Wetgeevend Lig- chaam en het Staats Bewind deezer Republiek volgens de raporten der Couriers van den op gisteren aldaar binnen geloopcn Jager, itihebbendetien Tonnen Haring Alkmaar den 9 July. Door het Adminiftratief Beftuur dezer Stad is tot Veerfchipper op Amfterdam et vice verfa, aangefteld Dirk Ryersz: Brouweren zulks in plaats van den alzo op deszelfs verzoek gedimiteerden Doede van H istera. Door den vry willigen afftand van W. van Akooy van den post als Kaasdi ageris gem: post vacant verklaard, 'HÜWLY K S - PR C L A MAXI Egedaan binnen ALKMAAR,- op Zondag den 1 iden July 1802. EERSTE GEBOD. Frans HertogJongman, geboren te Padenbornen Maria EUfabetb Vrug- tenWeduwe, gebooren te Haarlem en beiden alhier woonachtig. Fredrik BorghartJongman, gebooren te Kleef, tn Cl Jin a Abel, Jonge Dochtergebooren te Alkmaar en beiden alhier woonachtig. Jan PeetirsJongman, gebooren te Swartfluis, en Grietje de Vries, Jon- ge Dochtergebooren te Purmercnde en beiden alhier woonachtig.

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 3