C O U R A N X; ALKMAARSCHE Ao. 1802. No. 35. Van Maandag den 3-0 Augustus. groot-brittanje. De jongde lugtreize van den burger Garnerin, is verrigt by lietaller- fciioonfte weder, en heeft hem aldus, als het ware, de vergoeding verlchafc voor de beide gevaarlyke togten, die hy te voren in onze ftorm- achtige lugtftreek ondernoomen heeft. Deeze kalmteaangenaam voor den aanfehouwer cn voor den proefnemer, was, in het tegenwoordig ge val, voor dezen laatftendcstegewenschter, daarzyneechtgenootc, Me vrouw Garnerinvoorgenomen had de togt mede te doen. Met eene onbe deesdheid, even zeer verwyderd van dieonbefchaamdeftoutmoedigheid, welke verraadtdat men gewoon is zig 't fcliouwfpel der menigte te ziénals van de vreesachtigheid, die zelf voor 't kleinst ingebeeld gevaar terug beefc befteeg deeze jonge cn fchoone vrouw het ftaketiel, van waarde iugtbol uit de Tuinen van Vauxhall moestopftygen en plaatftezigin het fchuitje. in haure geheele houding en gedrag de gerustheid vertoonendewelke de overtuiging van de ervarenheid bares mans haar inboezemde. Tegenover haar zette een lingclschman Mr. Glafsforddie verzogt had deze reize mede te mogen maken, zigneder, en de burger Garnerin zelf plaatfte zig in het miudén. Toen de bol, een quartier over zeven uurboven de top pen der boomen van Vauxhall opgereezen was, b'.eelc het, dat Garnerin, thans niet de fpeelbal van eenenorcaan, volkomen meester vanzyn voer tuig was. Met hetzelve dreef hy, beurtlings ryzendeen daalendèdoch altoos binnen het bereik van het gezigt houdende, langzaam over Londen. Herhaalde reizen kwam h den grond, en eenmaal deoppervlakte van den Theems zo naby, dat de meenigte telkens inde gedagte raakte, dathy, nu hier, dan weder daar zou uitügen, welke waan het zonderlingfte toneel te weeg bragtdat men in lang te Londen befchouwd haddaar de meenig te, begeerig om by hetnederkomen van den bol tegenwoordig tezynden zei ven geheel Londen door naliep telkens door den burger Garnerin te leur gefteld die altoos, op het ogenblik dat men vervvagte hem den grond te zullen zien ranken, onverhoeds met zyn bol totbyna buiten het gezigt der aanfehouwers opfteeg. Op een der tydftippen, dat de bol zig het hoogst in den dampkringbevond, lier Mevrouw Garnerin een katje met een kleine parachute en een briefje, waarin aan den terugbrenger een Guinea beloofJ werd, naar de aarde, welk diertje, onbefchadigd, in cenen tuindigtby Milbank nederkwam. Weinig tyds daarna liet de burger Garnerin een duif los, die, ineenezogrootehoogteonzekcrwelkenwegtekiezeneenetyd lang byna wezenloos rondvloog, eindelykdoordelugtreizigersuithetoog verlooren werd, en niet dan lang daarna op zyn hok terugkeerde; by welk®

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 1