C O U II A N alkmaarsche Ao. 1802* No. 39- Van Maandag den 27 September. groot-brittanje. XT a eene vacature van tienjaaren, heeft dcgroote Synagoge der Hoog- duitfche Jooden te Londen, den post van Opper-Rabbyn weder vervuld, tot welke waardigheid de keuze gevallen is op den tleer Salomon Hart, die, op het vaste Land zyn verblyfhebbende, metdePacketboot van Helvoetfluis te Harwich aangekomen, door dc voornaamfte Londen» fche Jooden afgehaalden in die Koopftad binnen geleid is, temidden van eenen ftoetdie door de toevloeiende aanfchouw.ers weldra tot eenige dui zenden aangegroeidhem tot aan zyne wooning verzeldealwaar hy in zy- ne waardigheid geïnftalleerd werd K en de geluk wenfchingen van de aanzien- lykftcn zyner geloofsgenooten ontfing. "Den /den September heeft men te Orreene kleine Stad, niet verre van Feversheim weder een dier onheilen ondergaanwelke zo dik werf het ge- vol0- zyn van gebrek aan de nodige voorzichtigheid ofookfomwylen van onvermydelyke toevalligheden by de bereiding van het buskruid. Terwyl de inwoners" geen het minste vermoeden van gevaar haddenhoorde men plotsling eene losbarsting, die de Stad, even als eene aardbeeving, fchud- de; gebouwen vernielde, en byna alle de vengsterglaazen verbryzelde. Weldra befpeurde men dat zy veroorzaakt was door het fpringen van den kruidmolen, digt by de Stad geleegcn. Zodra zigiemand naby het to neel dezer vreeslyke gebeurtenis waagen durfde, zag men fpoedig dat zy het leven gekost had aan zes arbeidsliedenvan welken eenrog leevend doch op de ysfelykfte wyze verminktuit de puinhopen opgedolven, bin nen anderhalfuur den geest gaf, zonder een enkel woord te kunnen uiten. De oorzaak van dit toeval, isdus, gelyk by de meesten van dien aart, onbe kend, en het is flegts bygisfing, datmenonderftelt, dat zy beftaan heeft in de werking der korrelmachine, welker raaderwerk, met al te veel (hel heid rondgedreevenvuur gevat heeft. Als eene byzonderheid by dit on geval, word opgemerkt, dat de Eigenaar van den TJolen flegts twee minu ten te vooren dezelve verlaacen, en een der werklieden flegts dienzelfdea tvd het gebouw binnen getreeden was. FRANSCHE REPUBLIEK. In het ITotel der Invaliden te Parysleeft thans een Soldaat, dieden ou derdom van no jaarenen zes maanden bereikt heeftbehalven zyne gebrek- kelykheidhet gevolg zyner wondenvolkomen gezonden in ilaat isom zig, met behulp zyner krukkenvan de eene plaats naar de andere te bege ven. Deszelfs Vader en Oom, beiden in hetzelfde Hotel overl ieden hadden,de een den ouderdom van x 16 cn de ander van 114 Haren here kt.

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 1