C O U R A N T; ALKMAARSCHE Ao. 1802. No. 40. Van Maandag den 4 October. groot-brittanje. Het zagte en ftille wederhetwelk de laatfte helfc van September geken merkt heeft, heeft eindelyk den Heer Garnerinveroorloofdzyne lang beloofde nederdaaling met eene Parachute vverkelyk voortgang te doen hebben.. Den 2iften des agtermiddags fteeg hy hiertoe te Londen uitSt. George's Parade opwaarts. Het vertrek van den giooten Bol was vooraf gegaan door dat van twee kleineren van welken de iaatlle onderden naam van Loots-Bol, beltemdwas, om de ftreek en fterkte des winds in de hoge re deelen van den dampkring aantewyzen en dus den Heer Garnerin in Haat te Hellen zyne maatregelen daarna interigten. Terwyl deaatiichouwers den vaart van den kleinen Lol met het oog bleeven volgenwerd het geheele toe- Itei van den Parachute en het aan dezelve gehegte rol of kuipvormige Schuitje met den lugtbol vereenigd. Alle de touwen van het netwerk des Bols afdaalende, en aan'welken, by gewoon elugtreizen, het Schuitje on- middelyk gehegt iswaren thans kort ouder den Hol faamgeknoopten lie» ten van daar een zwaarer touw afwaarts, hetwelk, door het middenpunt van den Parachute doorgaande in hetfchuitjezelfwas vastgemaakt. Dit laatfte was doormiddel van twee-cn dertig touwen overeenkomende met de twee- en- dertigftrookenZeildoek, waaruit deParachute beltond, met dat werktuig verbonden, hetwelk rondsom deszelfs middenpunt opeenen hoepel van agtvoetmiddellyn gefpannenmet het overige gedeelte als een rondgaand gordyn van denzelven afhing, Quarticr over zes uur trad de Heer Garnerin in het fchuitjeen terftond werd de Bol losgelaaten. De geheele toedel rees, onder het gejuich desaanfehouwers, majestueus naar boven en volgde, by den ternaauwernoodbemerkbaaren wind, denzelfden loop dien de kleine Lootsbol gehouden had. Onöphoudelyk wendde de Heer Garnerin zig van de eenezyde van zyn Schuitje naar de andere, en zwaaide aan alle kanten zyne Vaandels, ten blyk, dat hy, ook by deezen gevaar- lyker togtal zynen voorigen moed en tegenwoordigheid van geest behou den had. .Toen de Heer Garnerin zig ten zes uur boven Jew's-Harps Fields bevond, en naar zyne berekening de hoogte van vier duizend een honderd vierenvyftig Franfche voeten bereikt had, wierp hy zyn driekleurig vaandel naar beneden, als een feindathv zig van den bol zou los maaken. Met eene hand, (zegt de Heer Garnerin, in het verhaal, hetwelk hy zelfvan zyne togt gegeven heeft,) gefterkt door een geweeten, vry van zelf ver. wyt, en die nimmer tegen een myncr medefchepfelenanders dan in hen veld der overwinning, opgeheeven geweest was, fneed ik het touw los." Ogcnblikkclyk zagen de aanfehouwers den Pol en de Parachute zig van een

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 1