fchei Jenen den eerden met een verdubbelden vaart opwaarts flygenter* wyl de tweede, pylfnel nederwaarts fchietendehaare rolronde form ver loor, zig uitbreidde, en eensklaps de gedaante van het fegment eens bols arnnarn. Tepdond was de fnelheid der nederdaalinggeduitendeuitge- fpannen Parachute met het daaraan gehegte Schuitje daalde langzaam naar beneden. Allengskens echter begon dit laatüe teilmgercn, met eene be weeging, die, trapsgewyze toenemende weldra dit kleine voertuig, aan een touw van 40 voeten nederhangendein elke feconde, 45graadenter wederzyde van de loodlyn verhefce. Een angstig gevoel beklemde thans de harten van alle de aanfehouwers. Van oogenblik tot oogenblikwaande men getuige van den dood des ftouten lugtreizigers ce zullen zyn. Algemeen was de gedagte, dat hem boven in de lugt het een of ander vreeslyk toeval moest overkomen zyn hetzyhy, lhelltr dan hy zelf" ver wagtede van den Kol was los geraakt, het zv hy, op het oogenblik van die (cheidingdoor het nederfebieten der Parachute, alvorens zy zig uitbreidde, zyne ballast verlooren had. Dit laatlJe gevoelen fcheen des te meer grond te hebben daar men werkelyk, by het eerfte oogenblik der nederdaaling, de lugt met eene ontzaglyke wolk van zand vervuldzig. Gelukkiglyk bleek de eene zo wel als de andere dezer gisfingen valsch te zyn en de lugtreiziger naderde al fiingerende, doch langzaamden grond. Toen hy nog flegts 500 voeten boven dcnzelven wasrekende men hem reeds behoudendaarby een val van boven de wolken eene zo geringe hoogte als niets befchouwd werd. hi a eene nederdaaling van tien minuten, wierp Garnerjnzig op het punt ziende, om de aarde te raaken boven St. Pancras, de kleine baromeeter die hy tot het berekenen der bereikte hoogte altoos gewoon is in zyne reizen met zig te voeren doch door welken hy thansin den fchok vreesde ge kwetst te zullen worden van zig, en byna op hetzelfde oogenblik flootte het Ichuitje tegen den grond, zonder dat de Heer Garnerin het minste lecfel onderging. Terllond itroomde het volk, dat door alle de (Iraaten de Para chute was nageloopen, op dezelve toe, zodat de Heer Garnerin, wilde hy niet dood gedrongen worden, genoodzaakt was, zyn voertuig aan des- zelfs lot overtelaatenen op een paard, hetwelk een der omftaanders hem aanbood, het gedrang te ontvlugtcn'; een andere ft room volks (topte hem den doorgang, cn eindelyk was "hy gedwongenvan het paard te flappen op hetwelk hy al te zeer voor het volk ten toon zaten een middel te zoe- kan, om onbemerkt te midden van hetzelve te ontkomen. Demeenigte, getuige van Garnerins afflygen en hem oogenblikkelyk daarop uit het oog verliezende, geraakte in de onbefchryflykfte verwarring. Elk waande in zyncn buurman den lugtreiziger te zien, en vroeg onophoudelyk aan ieder onbekenden: zyt gy niet Garnerin? Ook alzo zyne ontfnappingonmoge- lyk ziendekoos deeze de party van weder ce paard te klimmenen het ge- lukiehem eindelyk, onder bedt kking'van een aantal lieden te paard waar onder zich de Hertog van Yorkin perfoon bevond, het huis van een zyner vrienden re bereik n alwaar hy van zyren moeijelyken togt door den dampkring, en nog moeilyker togc door de ftraten van Londen, een weinig ruste nam hebbende van den cerftcn alleenlyk eene \ry (lerke braaking,* het gewoon gevolg der flingej-ing by elke needer- daaling in Parachute, cn van den anderen een wonde aan den voet bekomen die hem nog tegen woordigtene kortftondige kreupelheid doet onderveen.

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 2