Tractcnt van Amiens, en niets dan het Tractaat van Amiens Hetzelfde blad bevat het relaas van den uitflagder zending van de Hrigadc-Chef Sebas- tiani, by een der iiarbaryfche Mogendheden, de regetrmg van iripoly, alwaar hy den 3o(len September aankwam, en, naar verzeekering van het officieel Dagblad, door Frankryfcs bemiddeling aan Zweeden eene Vreede bezorgde volgers welke de oude betrekking dier Mogendheid met Tripoly herlteld en haare Haaven vry gegeeven zullen wolden, tegen de betaaling van honderd vyftig duizend zwaare Piasters, eneene jaarlyklchcgiftevan agt duizend dier zelfde (tukken. De Zweedlche Vlootvoogdvan Ceder- ftrom, heeft hierop, met zyneigen FregatdeFreya, degefchenkenvoor den Eerden Conful beftemden, beitaande uit twee Arabifche Merriën twee Gazelles, een Valken twee Papegaaijen waarvan de eene Turksch cn de andere Arabiesch fpreektnaar Toulon overgevoerd. De moeilykhedenwelke federc den Vroede van Amienstusfehen ons Gouvernementen Engeland bleeven aanhouden, en dietutnogtoedeaf- reizederwederzydfche, fintszo lange reedt benoemde Gezanten vertraagd haddenfchynen eindelyk vereffend. Den tuften October heefc onze Ambasfadeur Andreosfy zyne affcheids-audientiegebaden den volgenden morgen heefc de Eerfte Conful, verzeld van zyne Gemalin, zyne, mis- fchien tot op dat ogenblik verfchovcne reize naar Rouan en onze noordely- kehavens aangenomen. In hoe verre intusfehen déezé vereffeningen de oorzaaken die haar hebben te weeg gebragt(gelykiommigen willen) eeni- gen invloed gehad he ben op 's Coululs jongde belluicen omcrent Helvetieo, onbewimpelder dan wel anders de gewoonte is in zyne Ndta aan den Bejjer- fchen Gezant uitgedrukt; dan of de verandering in zyne voorneemens ten opzigte dier Republiek, zo in de daad eene verandering heefc plaats ge had, (volgens de meening van anderen) aan de tusfehenkomst van Rusland toetefchryven zy, zal natuuriykeen daatkundig geheim blyven, welks ont wikkeling, indien zy immer plaats mag hebben voorzeker alleen van den tyd te wagten is. BATAAFSCHE REPUBLIEK. Den Haag den 3 (November. Men verneemt van goeder hand, dat het verzoek van verfebeiden geweezenZee Officieren, om weder, in hunnen rang, by 's Lands Zeedienst geplaatst te worden door het Staats-Bewind is gewezen van de hand, op een praeadvis van den Raad der Marinewelke daarby onder anderen eene fchets geeft van de gefchiedenis onzer Zee Offi cieren, zedert den Jaare 1795en de gelegenheden doet zien inwelkezy allen geweest zyn om in des Lands Zeedienst te komenmaar van welken zy geen gebruik hebben verkozen te makendit, terwyl de tegenwoordige Zee-Officieren, zeven Jaaren Oorlog gevoerd, zeven bange jaaren den Va- derlaode gediend hebben zy die zich nu aanbieden diezelfde zeven jaren geruste dagen lieten by Ouders en Vrienden of by E^hrgenoote en Kroost, de genoegens des hu slyken levens zonder gevaar bleven genietendat nu de Oorlog voorby, het gevaar doorgedaan isen zy daarin niet ged< lel hebben; d'at de Raad niet mede kan werken daar de meeste oude Zee-Of ficiers zeer hoog in rang zouden moeten (taan, om hen, die niets gedaan hebbente plaatfen boven degc-erven die (leeds ren dienste van den Lande zyn geweest. De Raad dit een en ander nader aandringendezegt: WO- aan dan, Burgers Bewindslieden! het hooge woord zy gefproken, oni.e

Alkmaarsche Courant | 1802 | | pagina 2