C O U II A N T; A L K M A A R S C H E Ao. 1803. No. 12 Van Maandag den 21 Maart. BATAAFSCHE REPUBLIEK. Alkmaar den i8den Maart. Door den RAAD dezer Stadis op den pden dezer gearresteerd eene Publicatie, houdende verbod van alle Dobbel of Hazard/pelen, en fpeciaal 't KIEN en LOTTO-SPEL, wordende aan alle dewoonders van Herbergen, Koffyhuizen, Sociëtei ten en andere publiecque Plaatfenof wel private en particuliere Huizen alhier, in welken daartoe gefchikte en afgezonderde Kamers worden ver huurd ten Itrengllen geinterdiceert en verbodenom bovengemelde Spé len in hunne Huizen of Kamers te laaten Spelen of daartoe gelegenheid te verfchaffen.— Wordende wyders ook aan allèneneeniegelykvanwac Ikat, conditie of qualiceit, daarbenevens verboden de voorfz. Dobbel of on geoorloofde Spélen en inzonderheid mede 't Kien en Lotto-Spel op wat plaats en tyd van de nagt of dag 'took zoude mogen zyn, op de voorfz. wyze te proponeeren, zich daarin te laaten, daaraan deel te neemen, dezelve te exerceeren of daarby te adfisteerenen verder in eenigen deele de hand daar aan te houden of die te foveeren en te begunstigen.. Alles op pcene dat de Bewoonders van die Huizen, die dezelve tot 't exerceeren van zulke of diergelyke Spélen laaten gebruikenvoor de éérftemaal zullen verbeuren eene boete van vyftig Guldens en voor de twééde maal honderd Guldens. Dat ook diegenen die bevonden zullen worden deze Spélen dadelykte heb ben gefpeeld en geëxerceerd, of zelfs geproponeerd, voor de éérfte rei- ze zullen verbeuren eene boete van vyfentwintig Guldens en voor de twéé de reize t dubbelle van die Somme. Ten opzichte van alle welke boeten Ouders en Voogden voor Kinderen en Pupillen aafprakelyk zullen zyn. es aar men verneemt, zyn uit Parys de meest gerustftellende berigten om trent de voortduuring van den Vreede ontfangenook zoudevolgens inge komen particuliere berigten uit Engeland, 11a het ontfangen van depêches van het Transen Gouvernement, de hoop op de voortduuring van denzel- ven aanmerkelyk vermeerderd zyn; tengevolge waarvan de Fondfen dan ook 6 per Cenc gerezen waren; zullende alzo waarfchynlyfc de gemaakte fel ygstoerusten aldaargeenzins op eene Vreedebrcuk uitloopen. GROOT-BRITTAN] E. Londen den i4den Maart. Men heeft onderdaags, op de kustvan fcs.ex, wederom een voorbeeld gehad van gtrandroof, welke natiiurlyls

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1