COURANT; alkmaarsche Ao. 1803. No. 13. Van Maandag den 28 Maart. F R A A S C ii L K F 1' U L 1 1. KT Pa r ys den 22 Maart- Oflchoon er nog niets uitlekt van de byna onafge broken gefprekken, welke de Engelfche Ambasfadeur met onzen Mi nister houd, en het gedurig aankomen en vertrekken van Couriersis ech ter de hoop op het behoud ven den Vreede veel levendiger dan voor eenige dagen. Des niettemin is de werkzaamheid in de Zeehavens zeer grooten de maatregelendie er in allen gevalle, door ons Gouvernement genomen wordenzyn zeer ernstig. De gewezen Onderwyzer der Dooven enStommenvan het Nationaal School te Bourdeaux, heefc eene zonderlingedoch verftandigeVer handeling gefchreven over de Misdaden der Stommen en Dooven; want federt zo veele beroemde mannen, met zulk een goed gevolg, zig heb ben beezig gehouden om de Stommen' teünderwyzen en dezelve dus een geheel ander aanzyn in de Maatfchappy te bezorgen, is het ook zeker, dat zy ook in andere betrekking ten opzigte der wetten liaan. D U I T S C H L A N D. In den nagt van 28 February tot-den r Maart, heefteen toeval de Stad Olmutsz getroffen, 't welk, hoenoodlottig ook, eene nieuwe les is voor hun, die, of uit vooringenomenheid nuttige ontdekkingen verachtenof dezelven veronachtzamen om dat men derzelver hulp maar ïbmwylen onder vind. Den geheelen vorigen dagf had over de gemelde Stad en derzelver omtrek een hevige fiorm gewoed, en des avonds ten zes uur volgde een vreeslyke donderflag. Dat deze flag ergens in of om de Had getroffen moest hebben befefte men terftond; dan niemand wist waar ,"en het was niet voor des avonds ten tien uurendat het geroep van brand ontftond, tevens met het gerugt, dat de Domkerk in brand ftond. Nog altoos was geen vlam te zien, en er verliep weder eenigen tydalvoorens men gewaar werd, dat uit den bovenden torenfpitsjuist onder deknop, vonken naar buiten vlo gen, waaruit men bemerkte, dat het detoorenwas, die door den blixem getroffen moest zyn. Na eene korte wyl echter, zag mengeenevonken meeralles werd weder rustigen men geloofde dat het vuur van zelfs was uitgegaandan ten 3 uuren in den mprgen bleek het hoe bedrieglyk'deze gerustheidgeweest was. Alle ffeunfels door het vuur verteerd zyndeflor- te de geheele Koepel meteen vreeslykgekraak Daarbenedenen de vlam, die daar door lugt kreeg, floeg naar bovenbreidde zig al verder en verder uit; ten half tien uuren Hortte de Tooren inhet vuur greep de beide ne- ventoornsaan, de klokken die in dezelven hingendropen gefmolten naar beneden, enten 11 uur Hortte de linker en een uur daarna de regter tooren jn. De groote Klokdie in den middeltooren hangt en 3^8 Centenaars zwaar is, is nog gelukkiglyk behouden, en ook het Lichaam der Domkerlc voor een gaiifchelyke vernieling bevryd gebleevcn,

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1