C O U R A N T; ALKMAARSCHE Ao. 1803. No. 21. Van Maandag den 23 Mey. F R A N S Q H E REPUBLIEK. Parys den 15 Mey. Thans eindelyk is geblcekendat de 36 uuren, die bepaald waren om het ultimatum van bmgdand aantenemen vrug- teloos zyn omgegaan, en bereids Donderdag avond verfpreidde zich het gerugt van den ongelukkigen uitllag der Onderhandeling met Mylord Whit- worth voor wiens Hótel reeds van 7 uuren af eenc menigte nieuwsgierigen famen vloeide, om hem te zien vertrekken zo als indedaad ten 10 uuren plaats had.Het is evenwel niet geweest uit hoofde van een weigerend antwoord op zyne gedane Voordellen want, volgens een onzer Dagbla den, zou hy zelfs geen antwoord hoegenaamd bekoomen hebben althans hetzelve verzekerd: Dat de eerde Couful by ontvang der laatdc Nota van het Britsch Ministerieuit handen van den Minister van Buitenlandfche Betrekkingen, te kennen gaf, dat er tegendrydige vragen in waren dac hy geenzfnts een antwoord voor de vuist op een duk van dien aart zou gee- ven en hydetyd neemenzoude, om daarop te antwoorden."Ookdit heeft nog eenige aanleiding gegeven om de zaaken nog niet geheel als bui ten hoop te dellen, en men vleid zich dat het zwygen op dekNota van den Britfchen Minister, in Engeland nog al de uitwerking van eene voldrekte weigering niet zal hebben, daar boven al hetzelve nog heeft gevolgd kun nen worden, of nog gevolgt worden kan van nieuwe voordellen van we gens het Fransch Gouvernement. Behalven dit meenen fommigenzo de Teerling niet reeds geworpen is nog een laatde kans voor't behoud van den Vreede tebefpeuren in de zo merkwaardigeals wareomdandigheitl der komst van een Rusfisch Courier te Parys met aanbiedingen des Keizers die terbyleggingder verfdhillen drekken. Zodanige ge wigtige foodfehap langen tyd te vergeefs verwagt, is juist daags voor de afreize van den Brit fchen Ambasfadeur ontvangen. De aanbiedingen van zyn Rusch Keizerly- ke Majesteit bedaan daarinom eenvoudig de Guarantie der Onafhanglyk- heid van het Eiland Maltha op zich te nemenen zelfs het bezetten van dac Eiland door Rusöfc'neTrouppes, tot nadere nieuwelchikkin en. Aanbie dingen, die even zodanig zynals Vrankryk te Petersburg verzogt, doch 'waarfchynlyk heeft Engeland zich niet gehaast om die te erlangen. Thans zegt men, dat het Britsch Ministerie, in den loop der Onderhandelingen wel had laaten zien dat het in zodanige conditiën zou kunnen bewilligen maar altoos had voorgegeven zich niet te verbeelden, dat deKeizervan Rusland iets diergelyks zou kunnen toeftaan. Die toeftemming evenwel na eenige aarzeling, gegeven en te Parys bekend geworden in het ogen blik zelfs der crifis van de Onderhandeling, kan mogelyk van eenigen in vloed geweest zyn, op het gedrag van den eerften Confulmaar had het vermogen niet om M\lord Whicworch hier te houden, als verpligt zyndc 4

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1