C O U RAN Ti ALKMAARSCHE Ao. 1S03. No. 22. Van Dingsdag den 3 Mey. FRANSCUE REPUBLIEK. Par ys den aafténMey. Zo lang nog de Engelfche Ambasfadeurop het Grondgebied van Vrankryk was, en die van onze Republyk te Lon den vleide men zig nogdat de gefchillen met Engeland niet tot het uiter- Ite van eene Vreedebreukzoudekomente meer daar men wist, dat, nog voor't vertrek van Lord Whitworth, een Courier van Rusland was aange komen met Depeches, die gefchikt waren oin eene vereffening van zaa- ken te bewerkenen 00k van wegens ons Gouvernementdaags na zyn ver trek, aan hem was nagezonden. Het Gouvernement zelve, het officieel Dagblad, en de overige Dagbladen, gaven niets befiisfends te kennen, nopens den toedragt van zaakendan thans is het Gordyn geheel opgefcho- ven; thans is men in lbat gefield, zo door de voortreize yan Lord Whit worth naar Londen als de terugkomst alhier van den Generaal Andreosfi die eergister plaats hadmitsgaders door de officieele Hukken des Gouver- nements, om te gelooven, dat, zonder eene nadere tusfchenkomst der Voorzienigheid, het ogenblik geboren is om een bron van onberekenbaare rampfpoeden voor het Menschdom te zien openen. De Generaal Andre osfi, Maandag ogtend vroeg van Londen vertrokken, kwam denzelfden avond te Douvres, van waar hyniet kon vertrekken, door een Embargo op alle Vaartuigengelegt, hetgeen hem aanllonds een Courier naar Londen deed zenden, om die, althans voor zyn Faket Boot opteheff.n welk ver. zoek ook bereids des anderen daags door eene Telegraphifche ordre was voorgekomen, en in dien tusfchen tyd was de wind voor hem nadeelD ge worden, cn voordeelig voor Lord Whitworth die cr zich van bediende, en Dings avond te Douvres kwam, alwaar hy Woensdag ogtend vroeg den Generaal Andreosfi een vifite gaf, die zulks met een contra-vifite beant woorde, en vervolgens heeft kunnen vertrekkenlaatende den burger Lor- talis, zynen Secretaris, te Londen doe 1 die ook fpoedig alhier word ver- wagt. Het vertrek van onzen Ambasfadeyr heefc inmiddels te Londen eene ontfleltenis verwekt, die overal plaats greep waar hy door pasfeerde tot Douvres toe. BATAAFSCHE REPUBLIEK. Amste rdam den 25flen Mei. Volgens berigten van Parys van den 21 deezer, was een ordre van het Departement van het Zaeweez'en uitgevaar digd, waarby het vertrek der Franiche Schepen naar de Colonien en "andere Uitlandfche Plaatfen, provifioneel was opgefchortdoch waar van de Schepen van de eene F ranfche Haven naar de andere vooralsnog waren uitgefloten; echtermet die bepaalingdat de Kapiteins derzelvenrngeval Van Oorlog de noodige voorzorg moesten neemen. Amsterdam den atfften Mj.ay. Dezelfde onzekerheidwelke zo

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1