C O U RAN T; Ao. 1803. No. 23. ALKMAAR.SC HE Van Maandag den 6 Juny. RUSLAND. Terwyl men hier als elders bcezig was met hetbereekenenofaldan niec Oorlog het gevolg zyn zoude der tegenwoordige gefchiilcn tus- fchen Engeland en Frankryken, zo deeze Oorlog volgen moestwie ten langen laatfte der beide partyën in denzelven de overhand behouden zou, heeft eene onverwagte gebeurtenis eensklaps deeze bereekeningen den bo dem ingeflagen. Rusland wapent zich. De uitrustingen in onze havens fints de vereffening der oneenigheden met Zweeden geftaakt, zyn, korc voor de helft van Mey, op Keizerlyk bevel, ylings hervat, en de uitge strektheid derzelven zo wel als de voorbecldelooze fpoedwaarmede zy gedreeven worden, laat geenen twyffel overof het oogmerkwaartoe zy dienen moeten, is van het grootst belang. Te Cronftad, (dehaven van Petersburg,} te Reval, en waarfchynlyk in anderehavens, wordt dag en nagt door gearbeid en zelfs de Schependie nog niet volkomen zeilklaar zyn, moeten, om plaats voor anderen te maaken, zich naar buiten op de rheede begeven, alwaar hun het ontbreekendenagezonden wordt. Deze bevelen bepaalen zich niet totdegrootere liniefcheepen en Fregatten maar llrekken zich ook uit tot de Scheeren vloot en Kanonneerbooten. Te Re- val lagen reeds op den i5den Mey dertien fchepen van 40 Rukken en daaren boven zeilvaardig; terwyl twee Kotters werkelykuitgeloopen warenen in denabyheid kruisten. In zekere gevallen zeggen depublykegerugten die thans een ruime ftof ter gisfing voor zich hebben, zou op de gereed ge maakte Vloot zig een aanzienlyk corps Troupen infcheependoch wer- waards dezelve beftemd, entegen wien, of tot welk een einde de geheele wapening ingerigtzy, is een onderwerp, waaromtrent zelfs de volksgis- fingen zig niet dan met behoedzaamheid uitlaaten. Om alleen ter gewa pende verzekering onzer Neutraliteit te dienen, oordeeld men de wape ning te fnel, te uitgebreid cn te zeer op zich zelf (taandeen indien men dus befluiten moet, dat zy ter onderfteuning van eene der twistende party en dienen zal, kan men met ontveinzen, dat de gevoelens, eirmisfchien ook indedaad de waarfchynlykheideerder ten voordeele van Engeland dan van Frankryk loopen door het voornemen des laatften om de Duitfche Havens aan de Uostzee te fluiten AFRICA. Tunis den eaften April. Voor omtrent 5 jaarenwierden, doorfom- mige Tunifaanfche Kaapers, een groot aantal Ingezetenen van het Eiland St. Pierre weggevoerd van welken er omtrent 120 geweldadig uit het Huis van den Franfchen Agent waren gehaald dan die thans op verzoek van den algemeenen Commisfaris der Franfche Republiek kosteloos zyn vrygelteld- 1

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1