de Ministers van Oorlog en die van de Marine, ook zal de Staats-Raad en Scheeps-Bouwmeester Forfait, die thans te Havre is zich tegen dien tyd mede derwaards begeven, benevens den Generaal Billiard. Midlerwyl zyn de trouppes welken tot die ondernemingbeflemd zyn aan alle kanten van de Republiek in bewegingom naar de Kusten te trekken ter wy 1 er een aanmerklyk getal Kanonneer-Booten en platgebodemde Vaartuigen word éereed gemaakt en uitgerust in genoegzaam alle de Havens van het anaal. bataafsche republiek. N YMF.G EN den I4den Juny. Onze ongelukkige Stad fchynt beftemd om den kelk der kwelling tot den bodem te leedigen enopdewyze, vol gens welke tot nog toe de Franfche expeditie in het Noorden van Duitsch- land geleid is, twyffelt menbyna, wat minder wenfchelykzyhetvyande- lyk Hanover zelf, of de bondgenootelyke weg derwaards té wezen. Zelf de droeviee troost fchynt ons ontzegd, van ons leed met andere nabuurige Plaatien te deelen en*daar door ons byzonder aandeel te verligten. Nog naauwlyks hadden wy de ongelukfpellende aanzegging ontfangen, dat nog 20 duizend man nieuwe Franfche troupen door onze Stad trekken zouden of onze Magiftraat werd wederom verwittigd dat negen Militaire Depóts zig in deze Stad vestigen moesten daar nu flegts voor twee derzelven in onze Cafernen plaats is, eD de overigen dus weder ten lasten der Burgers zoude moeten komen, heeft onze Magiftraatdie niet van oordeel isdat de meerdere of mindere convenientie eener reeds zegevierende Armée ge- noeo-zaame reden zyn kanom eene uitgeputte Stad den laatften bloeddrup pel aftewringenbeflooten eene poging by de Franfche Bevelhebbers zel- ventedoen, om, door eene kleene verfchikking, van dezen nieuwen last bevryd te worden. Met dit oogmerk is onze regeerende Burgemeester Siogendonk» op gisteren, naar Deventer vertrokken, en wy zien met een angstig verlangen den uitflag te gemoet. Inmiddels zyn reeds twee der ge zegde Depóts alhier aangekomen fterk ongeveer 6qp Perfoonen by wel ken zich eene menigte Kreupelen en Lammen als ook Vrouwen en Kinde ren bevinden. Laatstleeden Saturdag is daarenboven de 45fle halve Briga de door onze Stad getrokken. Alkmaar den 18 Juny. Naar men verneemt zal een aanzienlyk getal Bataaffche, zo men zegt, vereenigt met een aantal Franfche Troupenzig naar het Noorder - Quartier begeven onder het bevel van den Generaal Dumonceau zullende het Hoofdquartier te Haarlem geplaatst worden. HUWLYKS-PROCLAMATIE, gedaan binnen ALKMAAR, op Zondag den ïgden Juny 1803. TWEEDE GEBOD. Willem KuypersJongman, gebooren te Walree, in de Meijery van den Bosch, en Anna WinkelWeduwe, gebooren te Alkmaar en beiden al daar woonachtig. Fioris van LieshoudtWeduwnaargebooren te Osch by den Boschen AnnaDom, Weduwe, geboren te Amfterdam, en beiden alhier woon- agtig.

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 3