13 July 1803en den i4den daaraanvolgende van dePuije van den Raadhui- ze der Stad Alkmaar voorfz. gepubliceerden vervolgens ter gewoone plaat- fe geaffigeerd. wasgeparapheerd) W. A. BOON, Vu onderitond Ter Ordonnantie van dezelve was getekendJ. P. POPPELMAN. Secretaris. BATAAFSCHE REPUBLIEK. Vlissingen den 7den July. Gisteren had hier voor de eerde maal zints deze Stad, waarin geene Joodfche Kerk gevonden wordten om wel ke reden dit gedeelte der Natie zich deeds ter verrigting vaft haren Gods dienst naar Middelburg moest begeven gedicht is geworden, eene plech tigheid plaats, hier geheel ongewoon en nieuw Een paar dier gemelde Natie, met name Zacharias Abraham en Alige Abrahamswerdplechtig- lyk in den echt verbondenmet alle de Ceremoniën by dezelve in gebruik. De Generaal en Chef Monnet, verfcheiden Leden van den Raadde Bail- lieuw dezer Stad en veele andere gedistingue rden Lieden waren daarby tegenwoordig en vereerden, na adoop dier plechtigheid, de Bruid, des weiwaardig, met eenenkusch. Desavon is wis terdezergelegenheid eene dansparty, waarop velen der genoemde Pirlbnenen bovendien nog vele anderen, tegenwoordig waren.Dan, temidden van die vreugde, kon digde het gebulder des kanons van Stads Wallende komst van den Ambas- fadeur Semonville, en den Generaal Victor, aan, welke beide hoogge- melde Pevfonaadjen den nagt in het Jagt doorgebragt hebbende, des ande ren daags hun intrek genomen hebben ten huize van de Heeren Bertlingen Kroef, en audiëntie verleenden aan onderfcheiden Collegiën. Ley den den i4den July. De Student M. Andala uit Frieslandin den nacht van 19 October 1802, zich aan Diefflal en Huisbraakaan het Achterdak der Woninge van zynen naasten buurmanfchuldig gemaakt hebbende, is, dezen morgen, volgens Sententie van Rector en Rechte- ren van 's Lands Univerfiteit, op een Schavot, voor de Vierfchaaropge recht, geftrafc, met 't Zwaard over't hoofd en wyders verwezeneerst tot eene langdurige ge vangenisfe en vervolgens tot een Bannisfement voor zyn geheele Leven uit de Landen van Holland, Zeeland en Utrecht, zyn- d'e liet verzoek van Gratie, door de Naastbeltaanden van den Gevangenen gedaan, aan de Wetgevende Vergadering van dit Gemeenebestopadvis van het Nationaale Gerechtshof, onlangs van de hand geweezen. liet on gewone van eeneSchavotllraf byde Univerfiteit, waarvan geen'voorbeeld fs, federt den Jaare 1632, en de fooi t van misdaad waarvan Jongelingen, die tot Studiën worden opgeleid, eenen byzonderenafkeer hebbenver oorzaakte eenen verbazenden toevloed en aandrang van Aanfchouwers. Alkmaar den 16 July, By Refolutie van den Raad dezer Stad, zy» twee posten als Kaasdrager, door den vrywilligen afitand van Albert Veel en Jan van Huizen en een post als Koornmeterin plaats van wylen Gerrit Steen, vacant verklaard; zullende dcSollicitatielysten naar dezel ve op den ïsden Augustus aanftaande gdlooten worden.Voorts is tot Turftonster aangefteld Aaltje Rooze, toe Steentelder en Kalktneter Ja» Gebharden tot Kaasdrager Jan liarendfe.

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 2