toedroeg: een wagen met tien inwoners van dat Dorpvertrok, 's morgens, naar het Zee Dorp Katwykteneinde eene boot aftehalen, die voorleden wceK we°ens het flegte wêêr aldaar was bly ven liggen. Cornells Farke- vis/er] mede van Scheveningenen behorende tot het voornoemde Gezel- fohap wandelde van daar tenia uuren naar Katwykalwaar hy zich mee het «-ezelfchap in de boot begaf, ten einde met dezelve naar Scheveningen te keeien. Na een half uur zeilens ftuurde men de boot naar ftrand ten ein de alzo aan de wal te komen, en in de duinen eieren of jonge vogels te zoe ken; dan, op de buiten-bank komende, kwam er een deining in 't water, waar door het gezelfchap, beVreestvan nat te zullen worden aan de eenekant van de boot gonghetwelk veroorzaakte dat dezelve omfloegen alle de zich daarin bevindende perfonen in het water geraakten doch welken zich, zogoed zy konden aan de boot vastgrepen. Cornells arkenvisfer Iprong, daadlyk, na het omdaan van de boot, om niet in het wand vast te raken aan de zeekantin zee en zwemde buiten de boot om naar walalwaar hy zich ontkleedde en weer na de boot zwemdehetwelk hy tot vyfmalen toe, met levensgevaar, herhaalde; brengende ydermaal een vanzyne lotgeno ten aan de walwaar onder zich een bevondwelke reeds aan 't zinken was; vervolgens voor dezesdemaal weder na de boot zwemmendebragt hy een touw in zyn mond van de walwelke, door het water gehaald zyndedoor hem en de geredde perfonen wierd vastgehouden en waarmede de zich nog op de boot bevindende drie perfonen aan land palmden. MarkusIVa- l er eus en Dirk van der Markwelke, na her omflaan van de bootinsgelyks in zee fprongen, ten einde zich met zwemmen te reddenzynongelukkig- lyk verdronken en na weinig tyds aan ftrand komtn dryven. Hetrytuig, welk intusfehen van Katwyk retourneerde, nam de twee doode lichamen in en bragt dezelve te Scheveningen aan; terwyl de geredde perfonen te voet naar het Dorp gingen, na alvorens vruchteloos alle mooglyke pogin gen te hebben aangewend aan de verdronkene en aan land gefpoelde perfo nen welke nog aan ftrand met een lancetwelke één van de behouden per fonen deChirurgyn van het Dorp, byzichhad, wierden adergelaten. Men vleidt zich in fommige oorden nog geftadig met eemge hope van fchikking der zaken tusfehen Prankryk en i.ngcland dat gerucht was ikïn dezer te Parys zelfs vry algemeendoch er is niets naders van gehoord en wat de bemiddeling van Rusland betreft, daaromtrent zeide de Procu reur Generaal, in dc Kamer der Gemeentens van Groot Bnttanniën op den oden dezer: dat de verre af zynde cu onzeker ehooycwelke die bemidde ling voordraagt, niet beletten moest om de Verdedigers van den Staat aan- Naar men verneemt is door den Raad van Marine befloten het doen bou wen en in gereedheid brengen van hondert Canoneerboten die elk moeten kunnen voeren 3 zwaare ftukken a 18 pond bals mitsgaders 250 platboom de vaartuigen met erderen last aan de Commisfarisfen van Marine by de onderlcheidene Departementen, om alle de lands lebepen dieopderes* pective werven op ftapel ftaan met den meesten fpoed te doen af bouwen, en zodanig aantal timmerlieden te doen aannemen als tot de uitvoering van dit plan wordt vereischt. Het commando over 's lands fregat Kenau Has selaar is opgedragen aan den Cape. S, C. Evertzen zulks in plaats van wy- len den Cape. C, 11. Buschman.

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 2