COUR A N T. No. 35. A L K M A A R S C H E Ao. 1803. Hamburg den i6den Augustus. Voorleden nacht is hier een moord begaan waarvan men in onze goede Stad nog geen voorbeeld gezien heeft, en waaraan men niet zonder huivering en "ontzetting kan denken. Een gewezen Proponent der Theologie, in de 50 jaaren oud vaneenzie- kelyk geitel en een melancholiek Temperamentdie veele Jaaren een Huis- Opvoeding beltuurd en naderhand Koophandel gedreeven had, was met zyne Vrouw en 5 Kinderen Ceen Dochter van 16twee anderen, van 8 11 en twee Jongens van 2 tot 6 jaaren Agister vermaaksbalve naar Wands- beek gewandeld. Hy kwam van daar met dezelve terug, en des avonds omtrent uuuren gingen zy allen gerust naar bed. De Vrouw Hiep beneden en de Kinderen boven. Des nachts ilaat de ongelukkige op, fnyd eerst zy ne 5 Kinderen, en naderhand zyne Vrouwop de onmenschlykfte wyzede keel af. Het merkwaardigfle hier by isdat hy een zyner kleine Kinderen hetwelk tusfehen twee anderen, die by hem in de kost warengeilaapen had, uit het bed genomen en vermoord heeft, zonderde vreemde Kinde ren aanteraaken. Des morgens om 4 uuren gaat de Moordenaar uit, en zegt aan de Keukenmeid die reeds opgedaan was dat men zyne Vrouw en Kin deren moest laaten flaapen, cn hy omtrent zeven uuren zou terugkomen Daar hy echter op de bepaalde tyd niet thuis komtwil het Meisje de Fa mille opwekken, en ziet nu het yslyke fchouwfpel der Moeder en vyf Kinde ren, die in hun bloed zwemmen. Het is zonderling, dat niemand der al daar in huis woonende Perfonen eeniggerugtgehoort heeft, daar men ech ter aan het lyk der oudlte Dochter een fnee over de handen by haar en baa- re Moeder eenige Iteeken ontdekt heeft, waaruit men zou opmaaken, dat beiden zich eenigermate verdedigt hebben. Heden namiddag ten 4 uuren heeft men den Moordenaar een half uurtje van deze Stadop een Weiland by den zogenaamde Slagtershof, gevonden. Hy hid zich in den hals ecne fneede gegevenleeft echter nogen is herwaards in bewaaring gebragt. Berlyn den ioden Augustus. Er komen hier veele Couriers uit Lon den en Petersburg aan. Ons Hof, mee dat van Rusland vereenigd, laat geenerlei middelen onbeproefd, om den Oorlog tusfehen Vrankryk en En geland te doen ophouden. Het Cabinet van Londen kan de laatst gedaane voorflagen niet weigeren aanteneemenzonder dészelfs afkeer voor den Vreede ten duidclyklten aan den dag te leggen. Men verzekerddat, zo de Hoven van Berlyn en Petersburg "de Oorlogende Mogendheden niet kun nen byeenbrengen als dan onder de voornaamlte Duitfche Vorsten eene Vereeniging zal plaats hebben, omtrent van gelyken aai t als het voorheen bekende Duitfche Vorlten Verbond. Deeze vereeniging zou tendoele hebben, Duicschland vöor alle aanval te beveiligen, dcszelfs Grondge» Van Maandag den 29 Augustus. DUITSCHLAND.

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1