C O U R A N T. ALKMAAR SCHE Ao. 1803. No. 40. Van Maandag den 3 October. GROOT-BRITTANNIEN. Londen den 17 September. De onnoemlyke fehat aan fchepen thans op de rivier de Teems liggende gevoegd by de Magazynen en Wer ven langs die riviereene algemeene ongerustheid verwekt hebbendedoet de Regeering thans te Woolwich en te Deptford tien fregatten gereed ma ken welke voor den mond van de rivier met kettingen aan elkander zullea gehegt wordenzodanigdat het voor boten of andere kleine vaartuigen on- 'mooglvk zal wezen om erzonder bewilliging door te komen. DUITSCHLAND. Na eenen uiterst dorren Zomer fchynt men in fommige onzer Are eken ge- dreigt te worden door een verhaasten Winter. Den i3den September wilde het keizerlyk Hof de wapenoeffeningen van het'Canonnier- en Bombardeer- Corpsop de vlakte van Sömeringbywonen maar hevige hagelfneeuw en regen noodzaakten de manoevres uit te (lellen. De oudfte lieden herinne ren zich niet dat het immer zo vroeg als ditmaal gefneeuwd hebbe, en de wynbergen inzonderheid hebben zeer veel door de koude geleden. FRANSCHE REPUBLIEK. Onder de jongde uitvindingen is er eene, die misfchien aan de voorgeno- mene expeditie, maar voorzeker ter redding van ongelukkigen dienstbaar zal kunnen zyn en welke onlangs te Parys door voorname Natuurkundigen en Zeelieden onderzogt is. Zy bedaat in eene fchuit van doek, volkomen ondoordringbaar zo wel voor lugt als voor water, en heeft by de gedane proefneming de grootde goedkeuring weggedragen. Nog altoos blyfc men de droevige tydingen ontfangen van geweldige bran den, door welken nu eens dorpen dan weder geheele vlaktensofbosfchen vernield worden. Dus heeft omtrent het midden van September de vlam hetfchoone Dorp Boslar, naby Keulen bynaganfchelyk verteerd. Hondert en twintig huizen zyn in de asfche gelegdeene vrouw is omgekomen en de fchade wordt op zevenmaal honderd duizend francs begroot. De oorzaak van dit toeval, zegt men is deonvoorzigtigheid van een boer, die bezig was om vlas in zynen oven te drogen. In het Departement van la Gironde branden de moerasfen van Ambès reedsfints twee maanden voort, zonder dat het als nogniettegenftaande alle pogingengelukt zy het vuur te fluiten. BATAAFSCHE REPUBLIEK. Vlissingen den 23 September. Het getal der Oorlogfchepen zo groot als klein, groeit van dag tot dag, even gelyk dat der platbodemde Vaartuigenalhier ter rhede aan. Nog gis.er zagen wy van 's lands Werf vier van die Vaartuigen agter den anderen van llapel lopen, in dezelfde

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1