C O U R A N T. ALKMAARSCHE Ao. 1803. No. 41. Van Maandag den 10 October. DUITSCHLAND- Frankfort den 27 September. Volgens de jongde Italiaanfche brie ven vérfterkenzichdeFranfche Troupes vry aanzienlyk in Icaliën, en byzonder op de Grenzen van Venetiën.. Naar men voorgeeftzou Bona parte eene nieuwe ligting van manfehappen geëischt hebben, ten einde, volgens de omtlandighedenaan alle kanten tot aanval of verdediging ge reed te zyn. Daarentegen verfterken zich de Oostenrykfche Troupes van hunnen kant niet minder in het Venetiaanfche werwaardsmen veelcHon- gaarfche Regimenten doet marcheeren; welke gezamenlyke magt onder den Generaal Bellegarde zal ftaan. Schwerin den 25 September. Gisteren avond om half den uuren ovcr- leedt te Ludwigslust, na eene langdurige ziektein den ouderdom van nog geen negentien jaarenhaare Keizerlyke Hoogheid, de rusfifche Groot- Vorstin Helena Pawlowna, Gemalin van den Erfprins van Mecklenburg, Zy laat na een Prins van drie jaaren en eene Prinfes van zes maanden. Elaar Gemaal en de geheele Familie zyn ontroostlyk, en hetgantfchelandisin rou w gedompeld over den vroegen dood eener Vorstin die de uitmuntend» ite hoedanigheden bezat. FRANSCHE REPUBLIEK. Emdelyk heeft ook Calais gedeeld in het lot der overige Zeeliedenlangs dat gedeelte der kust. Den 26(ten September is het door de Engelfchen ce- bombardeert. Op den middag verfchenen drie bombardeergaljotendrie brikken, een kanonneerboot en twee kotters voor die haven, enfehotea 86 bomben 2 vuurpotten en eene menigte kogels tegen de Stad en Forten. 1 waalf a vyfcien huizen werden zwaar befchadigt, maar niemand gedood* Drie perionen zyn gekwetst, onder welken een engelfchekrygsgevangen^ door het bersten eener bom die op de gevangenis gevallen was. Dat gebouw geraakte gelyktydig inbrand, doch werd gered door den yver der Soldaten van de sofle halve brigade van linie, die om Hi yd de brandfpuiten bedien den. Het vuur heeft vier uuren geduurd, en is met vrugt door de forten en batteryen beantwoord. Onderfcheiden malen zyn de engelfche fchepen door onze kogels getroffen, en eene der bombardeergaljoten is genoodn zaakt geweest haren kabel te kappen. GROOT-BRIT TANNIEN. Extract uit berigten van Londen van den 20 September. Zedert gister ver nieuwen onze dagbladen eene gisfing, die, zo zy bewaarheid word eene der onaangenaamfte gebeurenisfen voor onzen Oost - Indifchen handel zou de zyn, en wel, dac de Kaap de Goede Hoop in handen zou zyn van dea

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1