COURANT. Ao. 1S03. No. 43. ALKMAARSCHE Van Maandag den 24 October, GROOT-BRITT ANNIE N. Lonuen den i3den October. Zyne Excellentie Mehmet Bey E/fi Mo- racl, het Opperhoofd der Matnmelukken is bereids in deze Stad aan gekomen. Hy is van Maltha herwaard begeleid door den Lord Blantyreen den Kolonel Beresford. Hy is een man van 44 jaren welgemaakt en van een fterkgedel. Zyn gevolg beitaac uit 17 perionen, waaronder drie vrouwen waarvan by veei werks ichynt te maken j hy fpreekt echter met verwonde ring over de En gel fc he vrouwen. Hy eet fmaaklvk en drinkt doorgaans a flesfen Champagne of Bourgonjewyn na zyn maaltyd. De bedreigde inval der Franfchen in dit Land is niet alleen het onderwerp van alle gefpiekken, maar de Drukpers Raat zelf niet flil in het voortbren gen van eene meenigte gefchriftenwaarin niet alleen de onwaarfchyolyk- heid maar zelf de onmooglykheid dier onderneming beweerd word. On- .dertusfehen verzekerd men dat het Gouvernement, voorleden Zaturdag, tyding heeftgekregendat een gedeelte van de Artillerydie tot deze on derneeming moest dienen, reeds werd ingefcheept, en dat de troupen welken daartoe bedemd waren en zich langs de kusten bevondenin volko men gereedheid waren om ingefcheept te worden. Uic de Nieuwspapieren, onlangs van de Botaniebaay ontvangen blykt het, dat verfcheiden derwaard verbannen misdadigers "hunne levenswyze op eene zeer onderfcheiden manier hebben veranderdwant een der ergde Hoogewegroovers is thans onder de Lyfwagten een bekende Winkeldief is er een Hoedekramerter wyl een der befaamdde beurzenfnyders met een parigheid van ftemmen tot publyke Schatbewaarder is aangelïeld. indien immer het den vyand met de uitvoering zyntr bedreigde landing ernst zy, befchouwt men thans ons land in den hoogden ftaat van crifis welke tot ongeveer de helft van November moet voortduuren. Ook zyn allomme de maatregelen van waakzaamheid verdubbeld; de nog niet vol tooide toebereidfelen verfneldonze Esquaders verfterkten hernieuwde bevelen afgezonden. Alle de fchepen langs de kusten van Kent geplaatst, hebben van Lord Keith in last gekregen om, op het eerde gezigt des vy' ands, de ankers te kappen, en zich te Duins te verzamelen die, welke hem in ruime Zee ontmoeten mogten, zonder derk genoeg tot wederdand te zyn, moeten in alleryl naar de naaste Telegraaph der 'kust fein komen doen, welke vervolgens dit berigt Oost-en Westwaards moet verfpreiden FRANSCHE REPUBLIEK. De onlangs alhier aangekomen Bataaffche Ambasfadeur Schirtrtnelpen- ninck word door den Eerden Confu! met de meest mogelyke onderfchei- dmg behandeld reeds verfcheiden malen is hy met ongemcene'ftaatïyk-

Alkmaarsche Courant | 1803 | | pagina 1