C O U R A N T. Ao. 1804. No. 4. ALKMAAR.SC HE Van Maandag den 23 January. FRANSCHE REPUBLIEK. De Staats-Raad P or talisMinister van ke.,dyke zaaken heeft aandcn Bisfchop van Avignon een brief gefchreven, betreklyk de Feestda gen welke, ondanks derzei ver affchaffing, op veele Plaatfen gevierd wor den waarin hy onder andré zegt: Feesten te vierenwelker affchaffing is geordonneerdis eene inbreuk op de wetten van den Staat en de Kerk. In'eenen Staat, zo als Ffankryk, moet men de menfchen niet te vee! van nuttigen en nodigen arbeid aftrekken. Dat geen wat de naarstigheid zou verliezen, zou de Godsdienst niet winnen; men weet dat al wat de ledig heid bevordert, de ondeugd begunstigt. WeedenPriesterendie, zich door een valfchen yver latende verleidende verbeelding koestelen van wy- zer te zyn dan deWe^, en meerder christelyk dan de Kerk tevergeefsch zouden zy de vertroostingen der Godsvrugt inroepen; dewaare vertroos tingen der Godsvrugt zyn in den inwendigen Eerdienst, die nooit geitoord wordt."— DUITSCHLAND. Berlyn den 10 January. Lieden is de Prinsfesfe Bruid van Hesfen- Homburg alhier aangekomen en met den grootllen luister ontvangen; zyne Majesteit de Koning was zelf by den plechtjgen optocht tegenwoordig zul lende overmorgen de voltrekking des huwelyks'gefchieden. GROOT-BRIT T ANNIE N. Londen den 12 January. Men heeft in deeze Stad byzondere brieven vanParys, gedagtekend den 19 December, waarin gemeld worddat, niet- tegenftaande de verbazende toebereidfelen die er tot een inval in Engeland gemaakt wordenzich nieuwe hoop opdoet tot eene fpoedige bevrediging onder ket beleid van den Keizer van Rusland. Die Vorst beeft, dooreen zyner Adjudanteneen brief, door hem zelf gefchreven, aan den Eerften Conful gezonden, by welken hy zyne bemiddeling aanbiedt; die men wil dat ook aangenomen isen dat Bonaparteindien men hem eenige eisfchen toeftaatgeneigd is om een einde aan het verder bloedvergieten te maken door van de teruggave van Maltha aftezien. Llier by komt nog de inhoud van een brief, gefchreven uit Dresden den 14 December, en in eene onzer Nieuwspapieren geplaatst, waarin het vol gende gemeld word: Nimmer te voren hebben wy hier zulk eene bewe ging in het aankomen en vertrekken van Couriers van Petersburg, Berlyn en Weenen, gezien, dan tegenwoordig. Het algemeen denkbeeld is hier, dat er eenig nieuw plan door Rusland is voorgeflagentot welk zynKei- zerlyke Majesteit verlangt dat ons Kabinet zal toecreden. Liet oogmerk van de voorgeftelde confccderatie isom den Reeds toenemenden geest van

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1