C O U R A N T. alkmaarsche Ao. 1804. ^°- 9' Van Maandag den 27 February. T RK Y E N. Konstantinopole n den iaden January. De Sultan heeft thans het genoegen dat een van zyne geliefdde Vrouwen binnen kort hare bevall ine te eemoet ziethebbende hy tot nog toe geene kinderen verwekr. Evenwel blyfc de Zoon van Abdul Hamed opvolger van den tegenwoordi- Uit Syrien heeft men hier tydingontfangen dat Abdul Wechabbe nevens zyn broeder, vermooid is geworden, juist op hettyddipdat hy in den gebede wasen de moordenaar overviel hem zo fchielyk dat niemand der zynen ter hulpe kon toefchicten. Ondertusfchen is de de dader terltond gevat, en door de aanhangelingen van Abdul Wechab in duizend (tukken gehouwen. Het berigt hier van heeft in het Serail groote fenfatie gemaakt en de Tartaar, die het overgebragtluefc, is met ryke gefchenken bedeeld geworden. De Porte vleid zich nu dat de rust in Arabien fpoedig herfteld zal zyn Het weer is hier thans zo warm dat de oudfte lieden het zich niet geheugen, dat het in dit faifoen immer zo geweest isdoch met dat al had men het liever andersdewyl men nu voor onderfcheiden ziekten vreest. FRANSCHE REPUBLIEK. Een groot gevaar heeft op nieuw des Eerden Confuls leeven bedreigd. Eene famenzweeringgedugter dan alle voorigendoor het aanzien der perfoonen, die aan haar hoofd (tonden; door het plan, waarnaar zy geleid werd; door het geheim, hetwelk haar verzelde, en door het geluk, waar mede zy zig een tyd lang bekroond zagis tegen hem gefmeed geworden. Een der eerde legerhoofden van Frankryk, de man aan wienskrygskunde en beleid, meer nog aan aan zyn geluk of den moed zyner foldaten de Re publiek grotendeels haar gevestigden (laat te danken heeft, de thans byna vei geeten Generaal Moreau wordt gezegt de hoofdbewerker van den aan- flag geweest te zyn; en is reedsmet eenige anderen gearresteerd en in den Tempel overgebragt. Tot op den aolten b'ebruary heeft men te Parys in 't openbaar geene nieu. we byzonderheden omtrent de aangekondigde famenzweering vernomen het geen met recht doet vermoeden d3tmen tot nog toe geen der verdere hoofden is magtig geworden Onze publieke Papieren bevatten nietsdan de gelukwenfchings-aanfpraaken, die den Eerrften Conful thans door alle Coilegiën en hoge Amptenaaren toegebragt worden Als een gevolg der jongde gebiur-enisfenter ontdekking der verdere perfoonen, die zig nog te Parys mogten bevinden of ter voorkoming, dac er zig niet op nieuw verzamelen, befchouwt men de afkondiging of bever vernieuwing van twee allerfcherpde verordeningen v.m den Prefect der Po litie in die Huofdftadby de eerlle van welken aan alle Chirurgyns verboo-

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1