COURANT. ALKMAARSCHE No. 1804. No. 12. Van Maandag den 19 Maart. FRANSCHE REPUBLIEK. Parys den uden Maart. De berugtc Georges bevind zich eindelyk mede in hegtenis. Het officieel Dagblad van gisterberigt die arres teering, onder dagtekening van 9 Maart aldus: Heden avond ten 7 uuren zyn de zich noemende Georges Cadoudal, Chef van de bende booswigten en Leridan de jongeop het plein van l'Odéon gevat. Georges was in een Cabriolet, hy heeft met een Pistoolfchpt den Officier der Politie gedood die zyn paard aangehouden heeften eenen anderen, die hem wilde grypen, gewond, hy was met een Dolk gewapend, van dezelfde Engelfche Fabriek als die, welke by Pichegru gevonden is. Georges had aanmerkelykefom- men in Franfche Bankbriefjes en in Wisfelbrieven, uit Londen getrokken» by zich. Alles doet vermoedendae hyop'tpuntftond van eene poging ter ontvlugting te doen, en van de duisterheid van den nagt gebruik te maken, ten einde buiten de Barrières te komen. Hy heeft zonder bedenkjftg aan- flonds verklaard, dat hy zigzedert^verfcheidcn Maanden te Parys bevond dat hy uit Engeland was gekomen", en dat zyne zending was, den Eerden Conful te vermoorden. Loridan de jongedie niet op de lyst der booswig ten gelteld wasis een der Individu'svan wier opönchoud in Pai ys de Poli tie kennis droeg, zonder hunnen naamen te weeten. Hy is bekend door de ftruikroveryëndie hy gedurende verfcheide Maanden in het Departe ment Morbihan gepleegd heeft." Voorts word verhaald, dat eergister nog4der aangeduiddemedepligti- gen gevat zyn, en nog verfcheide andere verdachte lieden gearresteerd. Intusfchen lchynt geene der gevangenen zozeerdenalgemeenen aandacht naar zich te trekkendan de Generaal Moreauomtrent welken de volgen de byzonderheden worden gemeld:-,, dat hy zich nog werkelyk in den Tempel bevindt, en zo naauw wordt bewaakt, dat men zelfs geweigerd heeft, verfchooning van Linnen uit zyn Huis aan hem te laaten toekomen; wordende hy in zyne gevangenis zelve van Linnen verzorgt; dat hy den Advocaat Chavcau Lagarde voor zynen Verdediger heefc verkoozenuit 24 Advocaten, die, zegt men, zich daartoe hadden aangebodendat Me vrouw Hulot, zyne Schoonmoeder, wel gearresteerd geweest, maarook weder fpoedig losgelaatenis; dat zyne Echtgenoote, die zwanger isniet is gearresteerd geweest, en vantyd tot tyd verbazend veel bezoeken ont vangen heeft van Vrienden des Generaalszo wel vreemde als anderenon der welke verfcheide Franfche Generaals geteld wordenen dat by die gele genheden de omtrek van haar Hötel met eene talryke menigte Koetien ver vuld is.

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1