ncn deze Stad opgericht Genees- en Heelkundig Genootfchap, onder de zlnfpreukter bevordering der gezondheidop middelen zynde bedagt gewor den, om tot weering van üeze met recht zo zeer gevreesde ziekte,(welke nog weinige weken geleden, in een klein gedeelte dezer Stad, zich wederom met die verwoedheid vertoond heeftdat in drie Huishoudingen zeven Kin deren zyn befmet gewordenwaarvan niet meer dan twee het leven hebben mogen behouden.} mede te werken, en ware het mogelyk, doordeezen weg geheel te vernietigen waaromme zy hebben goedgevonden, op het voetfpoer van onderfcheidenc plaatfen in deze Republiek handen aan het werk te liaan, en hun genomen bcfluit desaangaandeter kennisfe te bren gen van Alkmaars Ingezetenen en anderen, welke daarvan gebruik zouden ge lieven te maken. De bedoeling van dit Gezelfchap zynde, ter bevordering der ge zondheid werkzaam te weezen, en den minvermoogenden (wien het behoud en welzyn hunner Kindereneven dierbaar als den meervermogen- den isen welke echter zo wel hier als op andere plaatfenuit gebrek aan ty- delyke vermogens, blyven uitgellootenmede in de gelegenheid te Hel len, om van deze zo heilzaame kunstbewerking te kunnen gebruik maken zo is het dat het gezegde Genootfchapbeitaande uit de Stads Doctoren J. van der Horsten Pde Sonnavilleden Lector en Stads Vroedmeester^. van Damde twee Stads Chirurgyns J. M. Briehlen J. Hanou, benevens den Secretaris, zich by dezen aanbied, om alle de minvermogenden en hunne Kinderen, om niet, met de Koepokltof inteëntenen daarmede een begin te maken, op Vrydagaanftaande den nden dezer Maand, en zo vervol gens op iederen Vrydag en Dingsdag, des Namiddags ten 4 uur, indege- woone Vergaderplaats, in het Gasthuis alhierhun door Regenten van het wemelde Huis afgedaanals wanneer telkens een voldoend getal Leden zich aldaar zullen bevinden, om die kunstbewerking uitteoeffenendie vervolgens zullen zorgendat alles wat in het beloop der Koepokken plaats heefc, behoorlyk nagekomen en verrigt word, om wanneer er iets bui tengewoons mogt voorkomen daarvan aantekening te houdenteneinde deswegens, zulks nodig geoordeeld wordende, gebruik te kunnen maken wordende een ieder verzogt, welke van deze eenvoudige inenting zich zal willen bedienen, alvoorens aan een der bovengenoemde Leden van het Ge nootfchap zich aantemelden. Het meergenoemd Inftitut vertrouwd, dat het aanbod by deeze gedaan, door behoeftige Ingezetenen zal aangemerkt wordenals een wezentlyke dienst die aan hun gefchied, en verwagt dus wederkerig dat zy van deze eenvoudige en onfehadelyke kunstbewerking zullen gebruik makenterwyl het Gezelfchap zich dmfc vleijendat, daar alleen het doelwit is, een me nigte nuttige Leden der Maatfchappyzonder eenig het minst gevaar te be houden deze belangloze poging tot nut der minvermogende Stadsgenoten daargefteld niet alleen de goedkeuring van alle menfehenvrienden zal weg- draagenmaar dat een ieder, die, onvcrfchillig in welke betrekking, eenen meerderen of minderen invloed op de minvermogenden uitoeffent» deze welmenende daad zal helptn onderdcuncn. Aldus befloten den 27jlen April 1804- P. de SONNAVILLE, Prcefident. .1, L U S I N K> Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 2