COURANT. ALKMAAR SC HE Ao. 1804. No. 23. Van Maandag e'en 4 Jnny. G R O r - B i< i T T A. N N 1 E N De voornaamfte posten van hec Ministery zyn thans vervuldallenskens worden zy officieel bekend gemaakt, en komen volkomenlykover- een met de opgave, welke men Iaattlelyk daarvan gedaan heeft, in het Parlement, 'tweiktotden tuften Mcy geadjourneerd geweest is, verwagt men thans dagelyks eenen aanval van de beide meer dan immer vereenigde oppofitie-partbyenwelken men echter niet denkt dat eengrooteonder- fteuning vinden zullen in de voorftanders van het afgegaan Ministerywelks kortftondige kryg met den HeerPitt, nech vóór noch na de groote veran dering, kenmerken van zeer veele vyandelyke verbittering gedragen heeft. Inmiddels doet de tegenwoordige getleldheid van het Ministery veeleer eene verdubbeling der oorlogswoede dan eenen fpoedigen vreede verwag- ten. Deeze verwagting wordt verfterkt door de gerugtcn eener aanllaande vriendfehapsbreuktusfehen Rusland en Frankryk, van welken natuurlyk het gevolg zyn moet een oorlog op het vaste landwaarin men onderfteld dat andere Mogenheden gereed zyn te deelen.Een voorval, het welk door fommigen als een vredesteken is opgenomen, is de aankomst des Americaan- fchen Ministers by het Fransch Gouvernementde Heer Livingfton alhier. Zyne bekende denkwyze ondertusfehen zou hem by onsgeenen beminden onderhandelaar makenterwyl de uitfluiting van den Heer Fox misfehien reeds zyne zending van den grond ontbloot heeft, op welken zy onderno men kan zyn. De Admiraliteit heeft berigt bekomen en officieel gepubliceerd vaa den jongften overtogt der Viisfingfche Flotille naar Ostende. Sir Sidny Smith erkend volmondig het beleid en den moed des Admiraals Ferhuell, welke denzelven beftuurd heeft. Onze fchepen hebbenvolgens eigen er kentenis veel geledenen het verlies aan manfehap bedraagt 13 dooden ea 32 gekvvetften. Wy hebben flegts eene boot genomen, aan boord hebben de 1 Officier en 23 Franfche Soldaaten benevens 5 Hollandfcbe Matrozen. FRANSCHE REPUBLIEK. Brussel den 25 Mey. Het volgendegeval heeft hier de grootftefen- fatie verwekt. Zekere Jacob Metzingereen Jongeling van noggeen iójaa- renheeft een moord gepleegd aan zekeren Francois Pascaleen man van 7ojaaren, alleen om de geringe oorzaak, dat die Grysaard zich lang te vo ren by den Meester van Metzinger beklaagd had over een diefftal van vruch ten, door dien knaap gepleegd. Deze was daar over zo gebelgd, dat hy den ouden Man met een mes van 't leven beroofde. By dit gruwelfluk voeg de de zo jonge Moordenaar nog twee anderen, alzohy, gevatzynde, een derde Perfoon durfde befchuldigenhem tot den moord aangezet te heb ben, met het dubbel oogmerk om verligting van llraf te bekomen, en zich op dien perfoon te wreekendie hem wel eens over eene kleine fchuld had

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1