C O U R A N T. Ao. 1804. No. 25. ALKMAARSC H E Van Maandag den iB Juny. frankryk. De verdeediging van den Generaal Moreaudoor hem zeiven aangevan gen op eene wyze, een man in zynen toeftar.d betaamende is door zynen AJvocaac Bonnet, geduurende den geheekn loop der Zitting van den 5den Juny voortgezet mee alle de fcherpz nnigheid van een bekwaam regts- geleerde. Hy heeft zig inzonderheid toegelegc omtcbewyzen, dat Mo reau niet alleen geene verbintenisfen met de Samenzweerers had aangegaan maar integendeel, blykens hunne eigene getuigenisfenhunne openingen had van de hand geweezen dat dus het eenige 't welk men Moreau te last kon leggen, was, hen niet te hebben aangeklaagd en dat hy voorzeker de Leden van het Gerichtshof niet konde verdenken, het voorbeeld te willen volgen der Rechters van den deugdzaamen Prefident du Thou, wiens veroordeeling om dat hy zynen vriend St. Marc niet had willen aankiaagen voor altoos een onuitwisbare vlek gedrukt heeft op den rechtbank die hem vonnisdeen eenen nieuwen luister bygezet aan zyn eigen karakter. GROOT - BRITTaNNIEN. In de eerfte week van Juny heeft eene omftandigheid plaats gehadwelke vry veel opziens gebaard heefcen eene gewigtige verandering in onsStaats- Beftuur zou fchynen te voorfpellen. Op den iften Zondag dezer maand maakte de Lord -Kancelier zync opwagting by den Prins van Walles(wiens denkwyze omtrent het Minïstery en verbintenisfen met de party van Fox overbekend zyn,) en gaf den Prins verflag van een gevoelen van Z. M. Doctoren, uitgebragt als het refultaateener onderzoeking van onderfchei- dene perfonen, behoorende tot 's Konings gevolg. Die gevoelen of con- fultna rype beraadilaging door de Doctoren getekendwas aan den Deer Pitt toegezonden, die aan den Lord - Kancelier verzogt, hetzelve den Kroonprins mede te deelen; terwyl hy zelf in perfoon aan zyne Majesteit het laatstgedeelte van hetzelve voorlas, inhoudende: dat 's'Konings ge zondheid dringend vorderde, dat zyne Majesteit in ftilteleevenen zich, zo veel mogelykvan alle behandeling van zaaken afzonderen mogt. DUITSCHLAND. _Weenen den 3often Mey. Den iften deezer maandheeft, zomen wilde Aarts-Hertog Karei zyn ftellig beiluit verklaardhecGrootmeester- fchap der Duitfche Ordemee alle daartoe behoorende Inkomsten en Emo lumenten, aan zyn Broeder den Aarts-Hertog Antoni, aftellaan, teneinde eich van nu af by uitfluiting aan het Ministery van Oorlog te kunnen toewy- den, waarin hy ook nog zyn Broeder, den'Aarts-Hertog Jan tot medehel per krygt, als welke aanftonds na zyne terugkomst uit Italiën den post van porlogs Prefident onder hem bekleed'en zal, Na dat de Franfche Ambas-

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1