COURANT. ALK M A A R S C H E Ao. 1S04. No. 27. Van Maandag den 2 July. duitschland. Hanover 20 Juny. Gister ochtend ora vier uuren is de Ryksmar- fchalk liernadotte met zyn gevolg hier aangekomen en onder't los branden van't Gefchur ontfangen. Hy nam zyn verblyf in het Hoofdquar- tierzynde hec Paleis, van den Hertog van Camüiidgevoor het welke dien middag de gezamenlyke Franfche Militairen in Parade optrokken. Heden voordemiddag hebben alle de Leden der Uitvoerende Commisfie en van hec Lands-Deputatie Collegie by den Heer Ryksmarfchalk hunne opwagdng ge maakt. De laatstgemelde overhandigden hem tevens eene Memoriewaar in de tegenwoordige gedeldheid van het Land en de Finantiën worden afge- fchetst. Men fpreekt van een pragtige Scaatfie- Koets en Paarden, welke door evengenoemde Collegie den Heer Ryksmarfchalk ten gefchenke zou den worden aangebooden. De Generaal Desfolies keert terug naar Osna- brUS' F R A N S C H E REPUBLIEK. Parys den at Juny. Voorleden Vrydag, des avonds ten negen uren, had hare Koningtyke Hoogheid Mevrouw de Princes van Bacchiochi de goet- heid, om aan haren Broeder, den Keizer, Mevrouw d' Hozier met haar Dochtertje van zes Jaren voor te (lellen. Zy vielen voor de voeten vanzy- ne Majelleit neder en fmeekten om genaade voor haaren Manen Vader, welke hem dan ook, op hare bede, gefchonken is. Dit is de negende van de ter dood veroordeelden, welke gratie hebben gekregen en dezelven zyn naar den Tempel overgebragtterwyl de overigen in liicêtre zyn geplaatst intusfehen hebben allen de gevonnisden geappeleerd aan het Gerechtshof van Casfatie, uitgezonderd Moreau en Charles de Rivière, doch die geenera welken gratie bekomen hebben, zullen zeker afltand van dat appél doeD, fchoon evenwel de Wetten van die Rechtbank vorderen dat dezelve nauw keurig inzie, of er geene gebreken, in de manier van procedeerenplaats hebben gehad. De Generaale Raad van het Departement Loire Inferieure, en die van Nantes hebben den Keizer een request gezonden waarin zy zytse Majefteic fmeeken om in Nantes een der vier Keizerlyke Paleizen te doen (lichten ten einde, opdezcwyze, gemelde Stad eenigzintsfchadeloos te (lellen van de verbazende fchadendiezy, federt de Revolutiegeleden heeftzo» in haare koophandel, door het verlies van St. Domingo, als in hare Eigen dommen door de verwoestingen van den burgeroorlog te midden van welks tooneel zy gelegen was- Parys den 24 Juny. Het Gerechts-Hof van Casfatie heeft gister gede libereerd over het Appèl van Georgs en andrq Veroordeelden aan het zelve-

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1