COURANT. E alkmaarsghe Ao. 1804. ko. 29' Van Maandag den 16 July. GROOT-BRITTAN NIEN. xtr ACTuitde Berigten van London tot 6 July. Behal ven dat de Heef M -A pjtt 'c genoegen heeft gehad om zyne voorgettelde liill tot 's lands ver- deediging te zien doorgaan heeft hy ook gisterzonder opneming zelfs van {temmenby de Gemeentenzyn voorftel zien doorgaan om de Civile Lyst of's Koniögs inkomen te verhogen met 600 P. St.als nodigzynde tot goed making der vermeerderde kostenzo ten aanzien van Ministers en Ambasfa- deurs by vreemde Hovenals voor de buitengewoone kosten der Koningly- ke Huishouding, en de toeneming van geheime uitgaven inden tegenwoor- digen toeftand van zaaken. Het lchynt dat zedert de jongde zegepraal der Ministers over de Tegenparty het denkbeeld eens Regentfchaps geheel aan een kant gefchoven isen daar men geduurende de worfteling der Partyën allerly weiffelende berigten wegens den toeftaDd des konings zag voordraa ien en zyne Majefteit deed voorkomen als buiten (laatom degewoone funftien van het Koningfchap te verrigten toond het gehouden Levee op den 27 Juny thans vlak het tegendeelvermits zyne Majefteit daar toe van des ogtens ten 10 tot 's avonds ten 6 uuren heeft gevaceerd. Het Levee zelve duurde vyf quartier uursen 'er bevonden zich een groot aantal Minis ters, met welken de Koning zich onderhield, byzonder met die van Rus land, den Keizer, Spanjen Portugal, America, en van Hanover; behal- ven nog verfcheide aanzienlyke buitenlanders, den Groot Cancelier, de Cancelier van den Exchequer (Pitt) de drieSecretarisfen van ftaat, en verde re voorname bewinds- Leden, waarna een geheime Cabinets-Raad gehou den, enraport gedaan is van 16 doodvonnisfen welke door zyne Majesteit meteen uitflertot zyn welbehagen wierden bekragtigd, terwyl na den af loop van dien Cabinets-Raad verfcheide voorftellingen aan zyne Majefteit plaats haddenzo als den Heer Drummondgeweezen Ambasfadeur te Kon- ftantinopolenen van zynen Opvolger den Heer Arbuthnotalle welke be zigheden zeer weinig ftrooken met de bekommerende berigtendie men had verfpreiden geen twyft'el overlaaten aan de gelukkige herftelling van zyne Majefteit. De laatfte tydingen van de kusten van Kent, Frankryk en Holland, doen geloven, dat de tyd fterk nadert, waarop de Franfchen voornemens zyn hun plan tot een inval in dit Land ter uitvoer te brengen Voorleden Zatur- dagwerd er te Douvres een fterk fchieten gehoord tusfchsn Calais en Bou logne. Het britsch blokkeerend Esquader bevond zich destyds ten anker op de rhede van Dungennefs. Men meende derhalven te Douvres, dat het fchieten zoude plaats hebben tusfchen eeD gedeelte van de Franfche Flo-

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1