C O U St A N T. Ao. 1804. No. 34. ALKMAARSCHE Van Maandag den 20 Augustus. 'r A T i i nT" Genua den 6 Augustus. Onrustige tyden brengen grote mannen en grote misdadigers voord. Onder de laatden, heeft niemand, inde laatstverlopene tien Jaren, in Italië groteren fchrik verwektdan de be- ruchcte Bandiet, bekend by den naam van Grand Diabolo of grote Duivel. Al wie zich den haat van die mensch op den hals haaldemoest zeker derven. Hy heeft over heids perzonendie omringd waren van dienaars ep wachten afgemaakt, hy heeft echtgenoten aan dezyde van hunne vrouwenenin het midden hunner huisgezinnen vermoord, en officiers, in de linie (laan- de met hunne kameraden en foldaten doordoken. Bloed vergieting, geen roof was het, waar op hy uitging. Tegelyk grootmoedigen wraakgierig, menfchelyk en wreed verdeelde hy, hetgeen hy den r;, ken ontnam on der de armen maar zodra hoorde hy niet van eene daad van onrecht en ver drukking, of de naam der onderdrukkers dond gefchreven op zyn lyst van gedoemden. Hy beminde nochgoud noch wyn noch vrouwen. Hyhad voor zich zeiven een wetboek gemaakt van recht en onrecht het welk hyby allegelegenhedenvolgde. Verfcheidene malen gaf hy vergoeding voor plunderingen als hy hoorde dat de geplunderde byna door zvne fchade be dorven was; en hy gaf verfcheidene pendoenen aan weduwen en wezen, wier echtgenoten en ouders hy, na dezel ven vermoord te hebben, bevond onfchuldig geweest tezyn. De benden lianditen onder zyn bevel daande, beliep een getal van twaalfhonderdin de Alpifche en Appenynfche geberg ten verfpreid maar hy was in perzoon (lechts bekend by twaalf onderbevel hebbers, die, op draffe des doods, gehouden waren zyne bevelen bin nen vier-en twintig uren uictevoeren. Hy is overtuigd, van 176 perfonen om het leven gebragc te hebben, het zy alleen, of met behulp van andere fchelmen hoewel hy ontkendedat hy 'er meer dan zes- en twintig zou heb ben vermoord. Zyne eerde flagtofFer was Pater Franciscoeen priester, die, in de biecht, het vertrouwen van zyne minnares misbruikt had om haar te ontéren en de laatste was de Advocaat Retro, wien hy verdacht hield, van de vryheid en onaf hanglykheid van Genua, zyn vaderland ver- kogt te hebben. Den eersten doordak hy voor het outaar, in de Magdalena Kapelen den ander worgde hy in deszelvs dudeetkamer in het Raadhuis. Nooit vermoorde hy een vrouwsperzoon en alle perfonen dier fekfe, be neden de 20 en boven de 60 Jaren werden in alle opzichten door hem ont zien. Den 17 Mey 1 1. werd hy met den dood gedraften betoonde in datbe- proevendtyddip eene ongemene ftandvastigheid. van de gevangenis tot de Strafplaatshield by den dap metde Escorte Soldateneven als of hy tot hua Eataillon behoorde.

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1