COURANT. Ao. 1804* No. 41. ALKMAARSCHE Van Maandag den 8 October FRANSCHE REPUBLIEK. Parys den 29 September. Onder de veelvuldige weldaden dieZyne Majeftcit bewezen heefcis ook dezedat hy aan de Geestlyke Zusters welke op het Khe-Eiland Roland Werk wonenheeft toegedaan om in haar Klooster te biy ven met by voeging van het vrye genot der 60 of 8.0 Morgen Lands, uit welke dit Eiland beftaat. Deze Geesdyken hebben gedurende den gehelen Oorlog haar Klooster niet verlaten zyndedoor de wederzyd- fche Legers fteeds geëerbiedigd, offchoon echter dikwerf de Batteryën over haar heen hebben gefchoten. En ook aan de bewoners van den Oever der Aar, welke bezittingen door deoverftromingen geruineerd zyn tweemaal honderd duizend Francs gefchonkenom hunne huizen weder óp re bouwen Vee tekopen en hunne Ianderyën te herftellen hebbende daarenboven vry- heid verleend om in deNationale Bosfchen 't Hout voor de Bruggente hakken. In een onzer Nieuwspapieren vind men eene befchryving van den tegen- woordigen ftaat van Frankryk, waarin onder anderen gezegd wordDe oppervlakte is tweeëndertig diuzend vierkante my lenen de bevolking twee endertig millioen zesmaal honderd een en negentig duizendtwee honderd drieënzestig menrchen. De civiele verdeling beftaat in 108 Departementen, even zo veel Prefeft- fchappen417 Kringen en 47,468 Gemeenten. Na het Militaire beftaat de verdeling in 27 Devifien ieder van welke door een Generaal word gecommandeerd. Elf Aartsbisdommen58 Bisdommen, 4,600 Parochiën31,800 Pastory en en 80 Gereformeerde Kerkenmaken de Kerklyke verdeling uit. De armée beftaat uit 554,4.07 mannente weten 341,411 mannen lnfantery van Linie. 100,130 ligte lnfantery. 14,120 zware Kavallery. 68,988 ligte Kavallery- 20,656 Artilleristen te voet. 3,229 te paardbenevens 5,873 mannen Sappeurs, Mineurs en Ingeniuers.' Na dat de bekende Franfche lugtreizeger Garnerin de beide hoofdftedcD van Rusland Petersburg en Moscou het fchouwfpcl zyneropftygingen waai- dig gekeurd hadtis in dit Ryk een ander dergelyk kunst-oefTenaar aangeko men, te weten de reeds door zyn verblyf te Hamburg bekende Robertfon, welke echter nu in de eerfte plaats de Rusfifche Steden van den tweden rang fchync voor lief tenemen. Den 3often Augustus hield hy eene lugtvaart te Riga, in de Citadel, welken daartoe amphitheaters gewyze ingericht vyasö

Alkmaarsche Courant | 1804 | | pagina 1