Het weêr is te Stokbolmvoor het tegenwoordige Jaargetynog ongemeen koud. Men vaart nog voort de vertrekken ie verwarmen en voor eenige da gen nog:, vroor het des nachts. DUITSCHLAND. Fankfort den 21 (ten Juny. In verfcheidcnezo wel Franfche als ha- liaanjche Nieuwsbladenwordt de bevolking van het Koningryk Italië vol gens de nieu wfte volkftelling en andere authentieke opgavenop 3 Miilioen 642,<06 ziek n bepaalden volgens de nieuwfte telling bedroeg de bevolking der Ligurijebe Republiek 620,413 menfcben. De befchikkingen omtrent het voormalig Ligurienthans een gedeelte des Franjeben Ryks, zien bereids het licht. He. gewezen Ligwrisch grond gebied wordt verdeeld in drie Departementen te weten dat van Genuavan Montenotte en van de /Ippenynen. Een openlyk Nieuwsblad bevat onder het Artikel van Milaan, in dato 3 Junyhet volgende:Men verfpreidtdat wy de Hoofdzetel des ltaliaanjche Koningsryk niet lang meer uitmaken zullen en men wil weten, dat dezelve naar de voormalige Hoofdftad der Wereld Romen zal verplaast wordenhet welk nogthans vry onwaarfchynlyk is. f rankryk. Genua den i2den Juny. De Kerkvoogd en de oudden der Republiek l.ucca hebben, in hunne zitting van den 24den der vorige maand een De creet uitgevaardigdhetwelk ter goedkeuring aan 't volk zal worden voorge legd, medebrengende: „1. Dat Z. M. de Keizer der Franfchen en Koning van Italië verzocht zal worden, om aan den Staat van Luccaeene nieuwe Conditutie te geven, en het bewind over denzelven toe te vertrouwen aan eenen Prins zyner Familie en aan zyne uazatc-n de Vrouwen echter uitge zonderd 2. Dat de Apostolifche en Roomfche Godsdienst zal gehandhaafd worden dat de onafhangelykheid van Staat en de Nationale vertegei woor- diging zo wel als de gelykheid van regtende burgerlyke en ftaatkundige vry. heid ,de wering der titels van geboorte Privilegiën uitgezonderd die van de regerende Familie, zullen bly ven voortdurendat de wetten, die de regten van ouderdom en Fidei Commifen bevatten in werking zullen bly ven dat de ambten en bedieningen, uitgezonderd de Regterambtenriet dm aan Luccafche Burgers kunnen gegeven cmeindelyk, dat de publieke fchuld zal gewaarborgd worden. De bevolking van deStaat van Lucca, wordgefchat op 120,000zielen en daarvan veertig duizend in de Stad zelve en de overigen in 150 Dorpen ver deeld zyn, terwyl het getal der mannen die in Raat zyn de wapenen te dra gen, op dertig duizend word gefchat. Het Land is zeer vruchtbaar en de bewoners zyn zeer yverig. Dezer dagen is aan Zyne Keizerlyke en Koninglyke Majedeit het hoofd- fierfel aangebodenhetwelk hy bedemd heefttot een gefchenkaan Zyne Heiligheid, Paus Plus denl^ll. Dit vercierfel, van een zeer hogen prys en van een uitmuntend maakfelis te Parys vervaardigd wat de Diamanten aangaat, door den Heer Augusteen wat de Juwelen betreft, door de Hee- ren Etienne N/tot en 'Lonen. Zyne Majefteit heeft toegedaan dat dit hoofd- fierfel hier aan een groot geial lieden van rang vertoond wordwelke den rykdom en de fmaak van de verzameling van Oosterfche Bobynen Saphiren, SmaragdeD, Brilliancen en Paarlcn, van welke het faawgedeld is, hebben

Alkmaarsche Courant | 1805 | | pagina 2