bewonderd, en vooral een zeer groote Smaragd, drie en een half Lood wegende, onder het Kruis gtplaast, welke, federt verfcheidene eeuwen, een gedeelte van den fchac van het Vatikaan uitmaakte, en welke in deze omftandigheid door den Keizer Napoleon aan zyne vorige beftemming te rug gegeven wordt, met die kicscbheid en grootmoedigheid, welke dezen grooten Monarch kenfehetfen. .Zyne Eminentie, myn Heer de Kardinaal Feicb, Ambasfadeur van Zyne Majelleit by den Heiligen Stoelisgelastdic hoofdfierfel aan Zyne Heiligheid te overhandigen en Nitot, welke de eer heeft gehad hetzelve aan Zyne Majelteit te vertonen, zal het naar Romen pverbrengen. Ook in de Staten van Farina ziet men thans de vereeniging met Frankryk te gemoet. Behalven de invoering van het Wetboek Napoleonzyn ook op den 4den Juny aldaar alle leenrechten daartoe betrekkelyke tekenen fidei- comnnfen enz., afgefchafc; de wapenen der Bourbons en der Farnefes weggenomen; en de nog altoos beftaan hebbende Gardes duCorps afgedankt. Omtrent de toekomftige inrigting van het voormalig Ligurien weet men ook nog, dat de drie Departementenwaarin het verdeeld is, de 28 fte Mili taire Divifie zullen uitmaken, en dat de Hoofdplaatfen zullen zyn Genua Savona en Cbiavaridat voorts te Genua een Hof van Appélin alle de drie gemelde Hoofdplaatfen een Crimineel Gerechtshof, in die van elk Arron dissement een II echtbank ter eerfter inftantie, en eindelyk in elk Canton een Vreede-Rcchterzyn zal. Een brand heeft den Sflen Juny het Dorp Serauvillein het Departement van den Moeftizo vrecsfelyk geteisterd dat, van honderd twintig hui zen flechtszes zynblyven (taan. De oorzaak van dit onheil was een boer die met aangeftoken zwavel een zwerm wespen wilde vernielenwelke zig onder zyn dak genesteld hadden. BATAAFSCHE REPUBLIEK. DenHaag den a/ften Juny. Naar men verneemt is het nieuwe Plan van Algemene Belastingen reeds een onderwerp der deliberatien der Hoogst- geconftitueerde Magten. Ook verneemc men, dat de Raad van Financiën voor het Departement Holland reeds benoemd is. Het tweede extraördinair Bureau van Converfiewiensontbinding reeds federt eenigen tyd beiloten is, zal met het laast van deezemaand uiteen gaan By den Raad en Kamer van Wethouderen deezer Stad za! varTden iften July, tot ultimo September dezes Jaarsi8c>5, als Prtefiedent funge ren de Heer Mr. Lukas Dyl, en als Vice-Praefiedent de Heer Willem Adriaan Boon, zullende voorts weder in de Kamer van Finantie van en tot als vo ren, Praefideren de Heer Cornells van Oostvein, terwyl wyders de Heer Mr. Dirk Robleeuw l'Epie voor gezegden tyd cesfie zal hebben in de Kamer van Fabricage en Plantzoenen. HUW L-Y KS-PROCLAMAT IE, gedaan binnen ALKMAAR op Zondag den poften Juny 180*. DERDE GEBOD. Johan Hendrik KarsJongman, en Neeltje Blom, Jonge Dochterbeiden geboren te Alkmaar, en aldaar woonachtig.

Alkmaarsche Courant | 1805 | | pagina 3