De Nieuwsbladenvan den isden Juny deelen brieven uk Milaan mede, welke meldendar eene dmüe der Franfcbe Armée, onder de bevelen des Generaals Lauristonden ayften Mey in naam van Z. M. den Keizer van Frankrijk en Koning van Italienbezit heeft genoomen van de ttad en het grondgebied van Ragufa. H OLLAND. Heveskf.s Departement Groningen') den iyden Juny. Ook in deeze ftreeken heeft men een voorbeeld gehad van het ongelukkig lotwelknaar hetfchynt, boosaartige onverlaaten federc korten tydaan den vreedzaa- xnen landman, in zyne haven en bezittingen, voorbereiden. In den nagt tusfehen den 6 en 7den deezerontftond in onze oabyheid op het Klooster Gosterwierumin eene boeren-wooningwaar alles in diepe rust lageen geweldige brand die zo fpoedig toenamdat de lieden naakt uit hunne bed den naar buiten moesten vlugten tervvyl een der kinderen nog maar even is kunnen gered worden. Deeze brand floeg binnen weinige oogenblikken tot de twee naastgelegen huizen over, waardoor, binnen den tyd van vier uuren drie Hoeren-plaatfen, de eene geheel, en de twee anderen groo- ter.deels in asfehezyn gelegd terwyl ookbeha) ven huismeubilen en boeren gercedfehap, één paard, zes kalveren en één varken door de vlammen ver teerd zvn. Twee perfoonenwelke men verdagt houdttotdegeenentebehooren, die doezen brand zouden aangeRooken hebben, zyn reeds door de Jullitie gevatcn provifionee! naar Jppingadam getransporteerd. Ten behoeven van twee der door den voormelden brand ongelukkig ge worden Landlieden, met naamen J. B BartenJ. Michielszyn in onder scheiden openbaart hui/.en te Groningen enz. Lystentot het bydraagen van ccnigen ondcrRandter teekenirggelegd. V e c H e L Departement Rraband den aoflen Juny. Den pden deezer heeft men een begin gemaakt met het uitdiepen van het riviertje de Aa; een werkwaarover federt zo veele eeuwen gedagtdoch welk door veelen voor onmogelyk gehouden is. Reeds by den aanvang van dit werk, heeft men gemerktdat het niet alleen zeer uitvoerlyk ismaar het beste fucces beioofc, in weerwil van den ertz en üeenagtigen bodem der rivier. Reeds met het einde van deezeu zomer, hoopt men dit gehcele werk voltooit te zullen zienen daardoor een Kanaal tot ftand gebragtdoor het welk in het winter- iaizoen de fchuiten, van den Bosch af, tot hiertoe, altyd zullen kunnen vaaren, en de mestfpecien op eene minkostbaare wyze worden vervoerd iets, wat in deeze ftreeken in het byzonder tot geen gering voordeel en be vordering van den Landbouw zyn zal; terwyl mén zig durft vleyen, dat het Gouvernement alle poogingen zal aanwendenom deeze onderneming door eenen kragtdaadigen byltand derwyze te onderfteunendat dit nieuw Ka naal, ook geduurenöe het zomer faizoendoor het plaatzen der nodige fchutfluizenzal kunnnen worden bevaaren. Deursek (by RavejleinDepartement Braband) den 20Jlen Juny. Van hier kan men insgelyks het droevig berigt medeóeelendatgelyk men fints eenige maanden, van zo veele plaatfen by herhaaling gemeld vindt, twee boeren wooningen door een feilen brand verteerd zyn. Den 9den deezer, ten 3 uuren in den namiddag, ontftond in eene dier twee wooningen alhier brandw elke door de groote droogte en Herken vyind dermaate de overhand

Alkmaarsche Courant | 1806 | | pagina 2