de Landttiagt van Frankrykcn Engelands Zeemagteene Pruififche Lucho magt beftaan." Hecdroogc weder is oorzaak, dat de graanen oogst in de Oostenrykfcbe Staacen, dit jaar, vier weeken vroeger dan anders, eenen aanvaDg heefc genoomen FRANKRYK. P a R ys den 9 July. Den 29 Juny is de Rusfifcbe Staatsraad Heervan 0«- Iril teStraatsburg aangekomen, en heefc een bezoek by den Prefeft afgelegd by wien hy dien daghet middagmaal namen 's anderen daags de reis naar Parys zou voortzetten. Zo men verzekertzou hy belast zyn met volmag- ten tot het fluiten eener fchikking ter uitwisfeling der krygsgevangenendoch men vleit zig, dat zyne zending eindigen zal door het bewerken van eene nadering tusfehen Frankryk en Rusland. Den i4juny, is, temidden van een hevig onwederde blikfem driemaal in tweeminuuten tyds in de (tad Carmagnole, in het Departement van de Po, geflaagen Het Gasthuis werd daaraoor voornaamenlyk getroffende blikfem floeg door het dak, verwulffel en muuren brak de glazen en hout werk, doodde eenen zieken in het bed en kwetüe twee anderen- Men merkt by dit verhaal wederom opdat, geduuiende al den tyd van het on weder, men de Klok had geluid van eene by het Gasthuis gelegene Kerk. De Prefeét van Turyn heeft decze gelegenheid waargenoomen om dit oud gebruikwaarvan thans algemeen de nadeelige uitwerking bekend behoorde te zyn, te verbieden. Te Nice heeft men den 19 Juny 's morgens ten elf uuren een Herken fchok van aardbeeviDg gevoeldwelke'er echter geen nadeel heeft veröor- zaakt. In de Dagbladen leest men: „Prins Louis Napoleon, Groot-Conne- table van Frankryktegenwoordig Koning van Holland, werd den 4 Sept. 1778 geboren. Van zyne vroegfte jeugd af, werd hy 'er toe beftemd om onder de Franfcbe Artillerie dienst te nemen. Na dat hy heteerfteonderrigc ontvangen hadkwam hy in de Artillerie- fchool te Chalon op dc Marne. Zyn oudfte broederde Franjche Keizerheeft zyne Studiën met eene byzondere liefde voor hem geleid en (feeds getoond meer zyn vader dan zyn broeder te zyn, waartegen zich Louis ook op den duur als een dankbaar zoon heefc gedragen. Naauwelyks was Napoleon tot Generaal en Chef der Italiaanfche Armée benoemd of hy nam zynen broeder Louis tot zich. Deze heefc als Adjudant al de veldtogten van Buonapartebygewoond, gedurende welken rydlering hy zich de achting van allen, die met hem diendenwist te ver werven terwyl hy zich jegens den vyand als een man van verftand en moed gedroeg. Louis verzelde zynen broeder ook by de beromde Expeditie naar Fgipte-, doch daar de lucht (treek van dat land niet zeer gunftig was voor zyne reeds verzwakte gezondheid, zoo zond zyn broeder hem in November 1799 naar Frankryk terug Op zyn togt werd hy door tegenwinden genoodzaakt, om te Tarente binnen te loepen. De door zyne onderhandelingen te Campa jFörwi/oberoemde Marquistfe Gallo, die zich toen in Napels ophield, zond aanftonds bevel af, om Louis Buonaparte met alle mogelyke achting cn eer- bewyzing te behandelen. Toen Buonaparte den 18 Brumaire aan het hoofd der Regering gekomen was, werd zyn broeder tot Bevelhebber van het 5e 'Regiment Dragonders benoemd. Dy werd met eene Staatkundige zending T

Alkmaarsche Courant | 1806 | | pagina 2