C O U R A N T. Ao. i5o5. No. 39. A L KM AARSCHE Van Maandag den 29 September. D N K M A R K K N. Koppenhagen den 16 September. Gelyk men voorzien hadziet thans eene Koninglyke verklaaring het lichtby welke het Holjleinfcht met Denemarken wordt vereenigd. GROOT - BRITTANNIEN. Londen den 18 September. Betreklyk de Vredes-Onderhandelingen ver zekert men dat verfcheiden moeilykhedendie tot hiertoe in den weg fton- dengelukkig opgeruimd zyndat het Franscb Gouvernement thans eene ge neigdheid toont om Vrede te maken op voorwaardendie niet vernederende zullen wezen voor hen, met wien het Vrede wil maken. Wy hebben reden omtegeloovendat 'creen Vrede en zelfs een goeden Vrede by Zyner Ma- jefteits Ministers gewagt word. Lord Lauderdale heeft een groote Maaltyd aan de Franfche Kabinet- Ministers gegeven en de byeenkomst was meer dan gewoon hartlyk en men is in het algemeen vangedagten dat de vyandelykhe- den tusfehende beiden Natiën welhaast een einde zullen nemen. Men wil, dat het voornemens is om Buenos Ayros aan den Koning van Spanje terug te gevenop voorwaarden dat aan ons Land een vryen handel op dat Weerelddeel zal worden toegeftaan. n"'»'nos Ayr os (hetwelk eene goede en gezonde lucht beteekend) is eene groots f liggende aan de Zuidzyde van de Rivier la Plata, hebbende omtrent uizen. De Gouverneur houd zyn verblyf op de Citadel en heeft door* 1 ten goed guarnifoen onder zich. Aldaar zyn (choone Kerken en Kloos ters en ook een Bisfchop. De Koophandel maakt die Stad tot de belangryk- fte van geheel Zuid-Amerikaen langs de Rivier de la Plata worden alle de kostbaarheden uit het Koningryk Peru derwaards afgefcheept en vervolgens naar Europa overgevoerd. De vlakten zyn vol Osfen, Koeyen, Paarden ea Muilëzelsdie 'er in het wild loopen en door een yder mogen opgevangen ea gebruikt wordenen het is hiervan daandat 'er jaarlyks zoo veel Huiden uit gevoerd worden. De Haven is niet diep genoeg voor groote Schepen, zoo dat dezelven in de naby gelegen Baayen moeten ankeren. Voorleden Woensdag werd den Koning, door den Lord Ardeneen ge- fchenkaangebodenvan een rotting, zynde gemaakt uit de tand vaneea Olypbantdie omtrent vier voeten lang is. Deze rotting behoorde te vorea aan den Onderkoning van Coaeen Portugeeseh Eilandin Oost Indien. Dan loen men voor eenigen tyd vreesde dat dit Eiland door de Franfchen zoude aangerand wordenen'er, tot befchermiog van hetzelve eenige Engelfche Troupen, onder den Generaal-Major Clarke derwaards gezonden waren werd de Heer Clarke, door dien Onderkoning, niet alleen tot Opperbevel hebber over de Porta^efche Troupen benoemd maar hy deed hem ook, tot een blyk van achtingdie rotting prefent. De Heer Clarke in Engeland terug;

Alkmaarsche Courant | 1806 | | pagina 1