C O U MllRAN'L A L K M A M^YpÊ\ A R S C H E Ao. 1807. /<S-,Ko. 22, \vv\r806j T Van Maandag den 1 Juny. GROOT - BRITTANN IEN. Londen den 19 Mey. Ilec is heden alhier een algemeen gerugt, dac Lord Pembroke, die reeds uit oe Stad veitrokken isom zyn Ambas- fade aan het Weener Hof te aanvaarden, met volmagt voorzien is, om zich met Frankrvk cd onze Bondgenoten in onderhandeling over den Vrede intelaten. Men voegt er by, dat zyne Volmagt genoegzaam van denzclf- den inhoud is, als die, met welken men Lord Lauderdale voorheen naar Parys gezonden heeft. Doch, daartegen verfpreid men het geen ook wel waarfchynlyk is, om het Huis van Oostenvyk eene ruime fubfidieaan- tebieden ingevaüe het konde befluiten om met ons eene Alliantie tegen Frankryk aantegaan. Gelykiydig vernam men, dat er een Kartelfehip van de kust van frank ryk te Portsmouth was aangekomenzynde hetzelve Saturdag van Mor- laix vertrokken; met hetzelve heeft men vernomen, dat het Esquader hetwelk onlangs uit Brest gezeild is, beftaat in zeven of agf Schepen van linie, opgepropt met troupen en, zoo men meende, naar de West In dien beftemd alwaar de Franfehen zeer veel magt byeen verzamelen. De Princes van Wallistegen welke men zulke hoonende befcbuldigin» ?en had uitgedagt, zegepraald over hare vyandeo en Hare Hoogheid is den 14 dezer voor het eerst federt twee jaren ten Hove verfchenen. De Hertog van Cumberland geleide haar binnen en zy kwam met de Koninginne en daarna met alle de Princesfen in gefprek, terwyl de Hoogc Adel de complimenten by haar aflag Toen de Princes uit het rytuig flapte hief de menigte een dtievoudig vreugdegefchreeuw aanzynde er, niettegen- ftaande den hevigen regen, veie menfehen te famen gevloeid, om aan die Vorstin een bewys van liefde en deelneming te geven. Sedert is hare Hoogheid ook op de 63de geboorte Verjaring van de Koninginne ten Hove tegenwoordig geweest, en is in de Opera verfcheenen alwaar men haar" federt verfcheidén Jaren niet gezien had, by welke gelegenheid zy mede nieuwe blyken van de hoogachting des Volks ontving. Wyders verneemt men dat er deswegens niets meer in het licht zal gegeven wor denen het publiek zich zal moeten vergenoegen, met de verklaring dat de Souverein de geheele Koninglyke Famillie en vooral de Prins van Wallis zehe volkomen voldaan zyn en de befchuldigingen valtch, ongo grond en lasterlyk gevonden hebben.

Alkmaarsche Courant | 1807 | | pagina 1