Van Plymouth fchryfc men, onder dagtekening van den 9 dezer- Er gaat byna geen uur voorby, of men hoord hier van nieuwe ongelukken, door de laatfte Stormen veröorzaakt. Men noem J meer'dan dertig Sc ie pen die met man en muis vergaan zyn. Men is in de levendigde onge rustheid, omtrent meer dan de^rfc der TranTportichepen van de Expe ditie des Admiraals Coltonwaarvan meft geene berigten heeftfederc dezelve door het flechce weMvan het overige der Vloot zyn afgcfchei- aen. Die, welke in onze Havens zyn terug gekeerd, zyn voldrekt bui ten (laat, binnen de eerde vyf weken weder Zee te kiezen. Derhalve wat ook het oogmerk moge zyn der Expeditie, gekommandeerd door den Generaal Spencermen kan hetzelve befchouwen als geheel verydeld. Het zal onnoodig zyn, dit nader uit een te zetten.De Amerikaanfche Schepen de Morning - Starde George en de Thalia zyn op de hóogte van Plymouth door den Kotter ie Mars genomen en te Plymouth opgebragt, HOLLAND. Utrecht den 28 January. Den 23 deezer, heefc eene talryke De putatie van de Stenden, van Oost-Frieslanden van de onderscheidene nog bedaande Collegien in Oost-Friesland en Jevcrland, de eer gehad, om by Zyne Majesteit ter audiëntie te worden toegelaten. De inftallarie der Gemeente Beduren in de Steden der eerde Clasfe zal in de Hoofdplaatfen der Departementen den iden February aandaan- de moeten gefciiieden en in de overige Steden onafgebroken worden voortgezet. Een tweede brand, veel heftiger en vernielender dan die in het begin dezer maand, ontdond heden ochtend omdreeks half vyf uur in het ge bouw der Komedie, op het Vreeburg. De cigenlyke oorzaak v3n dit ongeval is nog onzeker; doch het vuur verfpreide zich met zulk een ge weld, dat, alvorens nog de fpuiten konden toefchieten, het ganfche gebouw in vlam dond. Daar hetzelve geheel uit hout was zanmgcdeld, en daarenboven opgevuld mee bgt branbare doffen, zag men fpoedig, dat alle pogingen tot blusfehen vruchteloos zyn zoude, en bedeede dus het water, hetwelk de eeist-aangekomen'fpuiten leveren konden, tot hec befprocyen der naast-aangelegene huizen, van welken die regt tegen over de Komedie door de geweldige hitte byna alle de vengder-glazen verloren, en die in een draatje, of flop, nevens het brandend gebouw, aan blinden en kozynen mede begonnen te branden. Gelukkiglyk blies de wind niet naar deze zyde; want in dat geval zou het onmogelyk ge weest zyn, om het overflaan van den brand te keeren. Reeds ten half zes dorte het dak naar beneden, en ten half acht was het vuur, door de fpuiten, die ook op den gloed hadden begonnen water te geven, zoo goed als gebluscht. Op den fmeulenden brandhoop is nog gedurende den geheelen ochtend gefpoten liy deze vrecslyke gebeurtenis zyn geene menfehen omgekomenoffchoon men zulks eenen ryd lang gevreesd had. De Eigenaar van het gebouw, de Heer Koppendraayerdie het in perfoon bewoonde, bemerkte eerst kwartier over vier uur, aan den verdik kende fmook, dat er brand was; do- h als toen had dezelve in het inwen dige der Tooneel zaal reeds zooianjg de overhand, dat die Heer meC zyn huisgezin niet anders dan door de vengfters ontkomen kon, en zelfs niet den tyd had, om de ramen te openen, maar, de glazen met de handen aan dukken flaande, zich met zyne echtgenoote en vier dochters

Alkmaarsche Courant | 1808 | | pagina 2