BURGEMEESTERSCHAP der Stad ALKMAAR. De BURGEMEESTER der Stad ALKMAAR, ontvangen hebbende eene aan chryving van den Meer Land-Drost van dit Departement, in dito den 5den dezer Maand Februarydaar by kennisfe geevende dat hét Zyne Majesteit den Koning heeft behaagd te bepaalen dat door de gehecle uitge- ftrektheid var, het Ryk eene inzfmeling van Penningen ten behoeve der Irge- zeetenen word vergundwylke door den Storm en Watersnood van den >5 Jannarv 11: in Zeeland het meest byzonderzyn getroffen, met bygevoegde order om ook binnen deze Stad behoorlyke lchikkingen te maaken en gepaste maatregelen daar te Rellen om aan de Ingezetenen gelegenheid te verfcha'ffen hunne liefde-giffen tot lenigingen verzagting van het lot van zoo vele onge- lukkigen te kunnen bydragen Brengd de BURGEMEESTER voornd: ter kennisfe van delngezecte- nen: dat, ten einde ook in deze Stad tot het weldadig oogmerk van Zyne Majesteit, zoo veel in hem is, mede te werken door hem de nodige ordres zyn gegeven. Dat op Woensdag den 2deh Maart aanftnande gequalificeerde Peifonen met een Stads Bode vergezeld aan de huizen van alle de Ingezetenen zon der onderfcheid zullen rondgaan om by dezelve allczodanige liefde-gavcu In te zamelen welke zy, ter verzagting van het Iet der voorfchreven onge- lukkigen, zullen gelieven té geven', terwyl daarnaeëne gefloteneKist, op de zoogenaamde Schertseer Kamer in het Stadshuis alhier, zal worden ge- plaast wam in zodanige goede Ingezetenen wrier gelegenheid of verkiezing dit zal roede brengen, hunne blymoedige gaven zullen kunnen Horten, '«Donderdags, Vrydags, Maandags, Dingsdag en Woensdag daaraanvol gende 's morgens van tien tot twaalf uuren. De ondervinding van vroegere en latere daö'en heeft overtuigend bewee- zen, hoe Zeer het hart van Alkmaars goede Burgeryvoor de rampen van lydende Natuur- en Landgenooten bloed; Hun tot mildegaven met koude bewysredenen aan te moedigen, of hun gevoel door bloemen van weffpre- kenheidopte wekken, zoude aan hunne verkregen verdiensten even zèë'ffte kort doen. De BURGEMEESTER voornd: vergenoegd zich alzoo, alTe zyne mede ingezeetecen te herinneren hoe gemakkelyk het zelfde lothet geen Zeelands ingezeetfenen trof, ook hun had kunnen te beurt vallen hoe byzonier de goede Voorzienigheid hun, (welke ook de bezwaar endeom- ftandigheden die deze Stad zèderteenige jaren hebben omringd geweesE mogen zyn heeft bewaard, voor zoo veele rampzalige ongevallen en cooden 'waar van in het naast voorgaand en het begin van dit Jaarzoo ont zettend veele voorbeelden een ieder, byna daaglyks, met fchrik hebben vervuld en hoe zeer alzoo de pligt van dankbaarheid, zich by het mee gaand gevoel van hun hart behoord te voegen, en hun onder dubbele ver- pligting legt. Alkmaar, T>e Burgemeester voornd. den 23 February iSog.G: F: V E R S G H U I R. Op .Pry dag en"Saturdagden 26 en 27 February 1808, is in de Nieuw Doelen binnen Alkmaarhet navolgende geveild en verkègt. Een Huis en Erve, op de Voordam over de Kaasmarkt, No. 501 in Wyk C; Itrykgëld 1650 gl. Klaas Klaver, verhoogd door Bd. Grpenendylc saet 375 gl.

Alkmaarsche Courant | 1808 | | pagina 2