De Leden van het Genees- en Heelkundig Genootfchap binnen deze Stad opgericht; niet innig leedwezen bemerkende, dat velen hunner Stad genoten", verflaauwen in die edele zucht om hun zeiven en hunne kin deren door de Koepok Inenting, aan het naderend gevaar der natuurlyke belmetting te onttrekken: en (veelligt niet geheel ten onrechte)de reden dezer verflaauwing zoekende in de veelvuldige ten nadelen der Inenting verfpreide geruchten: welke hoezeer door de poging van den Heer Burge meester beftredenegter niet geheel fchynt uitgeroeid te zyn. herhalen by dezen hunne reeds meer dan eenmaal openlyke gedane aanbieding; om namenlyk alle minvermogenden en derzelven kinderen geheel koste loos Inteënien; mits dezelvcn zich Vrydag's nadenmiddag, tusfchen4en 5 uren, in het Gasthuis laten vinden: verklarende tevens; dat hoedanig ook de geruchten zyn mogenechter alle de naauwkeurig onderzochte gevallen van dien aart, wel verre van ooit den heilzamen invloed der Koepok Inenting te verminderen: integendeel den onbevooroordeelden meer en meer moeten overtuigen van de overgrote nuttigheid dezer ge- makkelyke konstbewerking, daar uit gene dier voorbeelden ooit gebleken is, dat de natuurlyke uitbotting de Inenting vervangen heeft, dan in zo danige gevallen in welken de Datuurlyke befmetting onmisbaar zeker was en de Koepok geenzints hare volkomenheid bereikt had. terwylook dan noch hare heilryke invloed genoegzaam is geweest! om aan de natuur lyke ziekte eene goedaartige wending te Ichenken, ja fomwylen zelfs een reeds verbasterde en zamenvloeyende in fchone uit een gezette Pokken te hervormen. En daar geenzints het gevaar geweken is, daar-m tegendeel de natuur lyke pokfmet met vernieuwde krachten woedthebben de leden van dit Genootfchap gemeendt aan den op hun rustende plicht te zullen beant woorden, indien zy by dezen hunne medeburgers ten ernstigfte aanmanen om toch in tyds van dit beproefd heilzaam behoedmiddel gebruik te ma kenten einde dus doende, het pynigend veelal vrugteloos naberouw- van zich aftewenden en te voldoen aan hunne plicht als mensch burger en christen. T Uit Naam der Leden van het Genootfchap voornd. Alkmaar J: J: d e VISSCHER, den *2 April Med: Dofter. jgog. L: T: Secretaris. Te Alkmaar, by de Er ven van At STER CK, in de Achterdam.

Alkmaarsche Courant | 1808 | | pagina 6