c u MBrant. Ao. 1808. 22% A L K M A A R S C H E Van Maandag den 30 Mcy. AMERIKA. Washington den 15 Maart. De Celeerden zyn tegenwoordig druk be zig met het byeenzamelen der byzonderheden in de verfchyning van eene zeer merkwaardige luchcverhevelirtg, die met de nederdaling van. eene grootc meenigce luchclteenen vergezeld heefc gegaan, i'oen deze verkaveling naby de aarde kwam, veroorzaakte zy eene uitbersting, waar van de fchok op eenen afftaod van tien mylen gevoeld is, en voornaam- lyk vry fterk in de Stad Milford. De Steenregen is op drie verfchillende plaatfen waargenomenen op eene plaats heeft men er eene Engelfche maat vol van opgezameld. Een dier Steencn is honderd pond zwaar; ook zya er by van ruim 20 en 30, alsmede van 6 en 8 pond Deze Lucht- fteenen fchenen eenige verwantfchap te hebben met den Zcilfteen Op eene plaats heeft de val derzei ve een aanmerklyk gat in den grond gemaakt. Vele Perfonen, die de vei heveling gezien hebben, hoorden ook Ha gen en geluiden, maar van verfchillenden toon. Deze dagten herhaalde kanonfchoten re hooren; aan anderen kwam het geluid voor als het ge- druisch van een hevjgen Orcaanterwyl nog anderen nist dan een doffen en ongelyken klank vernamen. De 'Heer BruceHoogleeraar der Delftlofkunde te Nieuw York, bezie een Huk fteendat in 1492 gevallen is Hetzelve met de nieuwelings gevallene Lucbtfteenen vergeiykendeheeft hy tusfehen die Steenfoortea eene groote overeenkomst waargenomen. T U R K Y E N. V an de Grenzen den 28 April Volgens brieven uit Bucharest» heeft het Rusfilche Hof den Prins Ypjilantieop eene honorable wyze, uit zyne Vorstelyke waardigheid in Wallachyen, otuflagen, en aan denzelven een Paleis te Moskau, benevens zeer aanzienlyke goederen in Rusland, ten gefchenke gegeven. De Perfonen in zynen dienst zyn, met behoud van hunnen rang, in Rusfifchen dienst getreden, en hebben daarenboven aanzienlyke penfioencu bekomen. De Rusfifche Generaal Krasjïnikof is tot Gouverneur van Moldavien en Wallachyen benoemd. DENEMARKEN. Koppenhagen den 14 Mey Op de tydingdat cr tusfehen Jutland en Noorwegen twee Zweedfche Kapers kruistenom oDze over en we dervarende Proviantfchepen te onderfcheppenis, op Konings bevel, eene Premie van duizend Ryksdaalders uitgeloofd voor degeenen, dj©

Alkmaarsche Courant | 1808 | | pagina 1