uit de Fhven OJesfa in cie Krim. De onkosten per As van de Oever der zwarte Zee toe aan Brody, zyn van weinig aanbelang, en men verkiest dezen weg boven die ovlt Turkyen, om dat men aldaar, by de'eene of andere onrustige beweging gevaar loopt, zyne Goederen geplunderd te zien. Men fchryfr ook van Augsburg, dat er geen dag voorby gaat, waarop men aldaar geene ontzaggeiyke Convooyen Rydtuigen met Katoen bela. den z'ec doortrekken, om naar Straatsburg en zoo verder oaar Parys te worden vervoerd. Ook daalt de prys van die Koopwaren, welke thans aldaar misfehien in grooter menigte is als immer, dag aan dag. Men teeld met veel voorfpoed, in het Departement Gets, in Frank- ryk, het zachte Katoen, [coton herbacè,] en dat van lvica. Vele Eige naars van Landgoederen in dit Departement, geven zich aan deze be- lapgryke teelt over, en reeds plukken zy gedeeltelyk de vruchten van hunnen vlyt en zorgen. F R A N K R Y K. Pa rys den 22 July. In een onzer Havens is eene Franfche Goelette aangekomen, geladen met ido,ooo ponden KofTy inhalen, dezelve heeft de reis van Baltimore naar hier in drieëndertig dagen gedaan- Men verzekerd, dat Zvne Keizerlyke Hoogheid de Groot-Hertog van Berg, in den nagt, tusfehen den ioden en uden dezer, te Lourde is doorgetrokkenzich naar de Wateren van Cauteretz begevende. De Ambaxladeur van PerfiënAsker - Kante Parys aangekomen, is een der voornaamfte Perfonaadjen van het Hof van Perfiën. Volgens het gebruik der Grooten van het Oostenhad by een talryk gevolg mede gebragt, hetgeen beflond uit driehonderd Perfonen doch de langdurigheid en de moeilykheden van dereishebben Zyne Excellentie doen befluitenom een gedeelte van zyne lieden onder weg agter te la ten: ondertusfeben is deze Ambasfade nog een der aanzienlykfledie ooit in Frankryk gekomeD zyn. Zyne Excellentie is zeer lang van Per- foon en by uitftekenheid vriend.Lk. Hy heeft, naar men zegt,meer dan tagtig Vrouwen in zyne verfchillende huizen, te Teheran en elders, en is Vader van vier Zonen, allen in een Jaar geboren, die volmaakt elkander gelyken. Van UESAN50N fchryft men het volgende voorval: De Heer Aartsbisfchup bezogt het bergachtige gedeelte van zyiv Bis dom, toen den 26 van de voorleden maand, eenige jonge lieden van eene kleine gemeente hem verzogten zich van zyn weg te verwyderen om hun ne Kerk te bezoeken. De Prelaat Remde hierin gaarne toe, na'dat zy hem verzekerd haddendat de wegen zeer goed wiren en dat een hou ten brug, waar over men gaan moest, Reik genoeg was. „Evenwel op het midden van dezen brug gekomen zynde, zyn men- fchenpaarden en rydtuig door deszelfs val medegelleept en vielen van eene hoogte van tien voeten af, in de Rivier de Doube. 1 wee Gen darmes fprongen fchiclyk in het water, en ontrukten den Heer Aartsbis schop en zyn gevolg aan het gevaar het geen hun bedreigde. Maar op eenïgen afftand van daar kreeg de Prelaat, welke men op een Dorps'Kar gezet had, veel grooter ongeluk. Eene geweldige fchok deed hem van dezelve afvallen, en een wiel ging hem over de twee bee^

Alkmaarsche Courant | 1808 | | pagina 2