F R A N K R Y K. PArys den 6 October. Volgens de Papierendie men van Londen heeft ontvangenheeft men reden om te denkendat eene nieuwe Engelfclae Expeditie, kort na de Battailie van Vimeua, in Portugal was ontfcheept en dat de Hertog van Abrantesnietcegenltaande het voordeel, hetwelk By behaald had, hec niet mogelyk had geacht, hec Land te behouden en zich te gelyk van de Engelfchen te ontdaan, dan zyn verfterkt Kamp en de Forten van Lisfabon bezetten, en op die wy/.e deze fchoone Stad, over de gefteldheid en geest der Inwoners van welke hy altoos de groot- Re reden heeft gehad te vreden te zyo aan derzei ver verderf blootteftellen. Hy heeft ook tot dit beduic kunnen gebragt worden door de onzeker heid, waarin by was, wegens de maatregelen, die door Frankryk waren geuomen, en van hdt meer of min verwyderde cyültip, waarin hy ver- fterking zoude kunnen ontvangen; en bet heeft hem raadzaam geichenen zyne Armée terug te voeren, om de achterhoede uittemaken van de groote Armée in Spanje, ten einde, eenigen tyd daar na, in het zelfde Portu gal terug te keeren hetwelk hy thans heeft verlaten. Het gemak, dac de Engelfcben hadden om hunne Troupen van Mónd- en Krygsbehoef- ten te voorzien, is eene beweegreden te meer, om te geloven, dat de party, dj de Hertog van Ahrantes heeft genomen, het meest overeeu- komftig met de voorzigtigheid was Uit Londen wordt, in dato den 18 September, het volgende gemeld: Het Volk van deze Hoofdftad en van verfchillende Steden in Engeland hetfc zich in menigte verzameld, om den Beeltenis van den Oeneraal Dtdrymple, die de, met den Generaal Jünotgefloten overeenkomst heeft geteekend te verbranden. Het geen vooral de Natie hinderd, is, te vernemen dat de Franfchen zich overal in vee! minder getal hebben bevonden dan onze Troupen, zonder dat wy eene beflisfende overwin ning behaald hebben By het gevecht te Zambuescaop den 17 Aug., hadden wy flecht«'tc doen me 6000 man, onder be. el van de Generaals Laborde en Bernier. By den flag te Vimeire was de geheele Vyandeiyke Magt vereenigd; zy waren in alles niet meer dan 14000 man fterk; de Generaal Jimot voerde in Pcrfoon het bevel. Onze Troupen werden ge- kommandeerd door den Generaal Arthur IVellesley Nog voor het einde van het gevecht, kwam de Generaal Burrnrd op het flagveld aan, en ram het oppergebied op zich; maar hy maakte geene veranderingen in de fchikkingen van.den Generaal [JAlle'sley. De Generaal Dalrymple be vond zich niet aldaar, dan lang na het einde van cien flag; hy keurde de pcfltie van cien wand zoo flerk. dat hy liever iedere overeenkomst wilde zien te bekomen, dan eenen worftelflryd vervolgen, die ons zeer veel Volk zoude hebben kunnen kosten. By onze Armée Ronden fl ehts 1300 Portug fche Infurgenren. Men verzekerd, dat het den Gent raai Junot aan levensmiddelen ontbrak; en deze omftandigheid vermeerderd nog de verontwaardiging, die deze ongehoorde overeenkomst, met het Fran- fche Leger, alhier heefc verwekt. HOLLAND. A m t R n am den n October. Hoe zeer Z M. zich thans niet in de Hoofdstad bevindt, begint dezelve hoe langs hoe meer de Rcfidentievan Let Gouvernement te worden, Behalve het Ministerie van Oorlog,

Alkmaarsche Courant | 1808 | | pagina 2